Столиця
Оттава
45°24′ пн. ш. 75°40′ зх. д.country H G O
Найбільше місто
Торонто
Офіційні мови
англійська мова, французька мова
Форма правління
Конституційна монархія
- Монарх
Єлизавета II
- Генерал-губернатор
Жулі Пейєтт
- Прем'єр-міністр
Джастін Трюдо
Незалежність
Канадська конфедерація
- Британський північноамериканський акт
1 липня 1867
- Канадський акт
17 квітня 1982
Площа
- Загалом
9 984 670 км² (2)
- Внутр. води
8,92 %
Населення
- оцінка 2018
37 067 011 (38)
- перепис 2016
35 151 728
- Густота
3 92/км² (228)
ВВП (ПКС)
2018 р., оцінка
- Повний
$1 847 мільярдів (15)
- На душу населення
$49 775 (20)
ВВП (ном.)
2018 рік, оцінка
- Повний
$1,798 трлн. (10)
- На душу населення
$48,466[1] (15)
ІЛР (2015)
Green Arrow Up.svg 0,908 (дуже високий) (10)
Валюта
Канадський долар (CAD)
Часовий пояс
(UTC-3,5 — 8)
- Літній час
(UTC-2,5 — 7)
Коди ISO 3166
CAN
Домен
.ca
Телефонний код
+1
Wikimedia | © OpenStreetMap
Територію, на якій тепер розташована Канада, було заселено корінним населенням понад 25 тис. років тому. Починаючи з 15-го століття, британські та французькі експедиції спершу досліджували, а потім одночасно заселяли атлантичне узбережжя країни. Проте в 1763 році, після семи років війни, Франція позбулася майже всіх своїх володінь у Північній Америці, включаючи Канаду. У 1867 році, внаслідок об'єднання трьох Британських північноамериканських колоній, Канада сформувалася як федеральне утворення чотирьох провінцій у статусі британського домініону[3][4][5]. Після цього відбулося територіальне розширення Канади і здобуття нею статусу автономії від Сполученого Королівства відповідно до Вестмінстерського статуту 1931 року. Автономію було закріплено Канадським актом 1982 року, котрим назавжди розірвано залишки правової залежності від Британського парламенту.
Канада є федерацією, що складається з десяти провінцій і трьох територій, за формою правління — конституційною (парламентарною) монархією, з королевою Єлизаветою II як головою держави. Сама країна — багатокультурна й багатомовна: на федеральному рівні визнано дві державні мови — англійську та французьку. Будучи технологічно й промислово розвиненою країною, Канада має диверсифіковану економіку, яка в значній мірі базується на багатих природних ресурсах країни й на торгівлі, — у першу чергу зі Сполученими Штатами Америки, з якими Канада має давні й складні стосунки. Канада є членом Великої Сімки, НАТО, Британської Співдружності, Франкофонії і Організації Об'єднаних Націй.
Кана́да (англ. Canada, МФА: [ˈkænədə], фр. Canada, МФА: [kanaˈda]) — країна, що займає північну частину Північної Америки та майже половину площі континенту, простягаючись від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході. Це друга за площею країна світу[2] (9 976 140 км²), що поступається лише Російській федерації. Канада межує зі Сполученими Штатами Америки на півдні та північному-заході та має морські кордони з Францією (острови Сен-П'єр і Мікелон) і Ґренландією (королівство Данія).
Австралия – самый маленький континент земного шара, его занимает единственная страна – Австралийский Союз, или просто Австралия. Кенгуру, коала и страусы эму столь же обычны здесь, как зайцы в России. Австралия поставляет на мировой рынок шерсть и руды, пшеницу и алмазы. Этот край всегда находится в стороне от мировых катастроф и войн, его население живет спокойно и размеренно и, как кажется иногда самим австралийцам, даже немного скучно.
Фото Австралии со спутника
Несколько десятков миллионов лет назад Австралия была частью огромного древнего материка Гондвана, включавшего кроме нее Африку, Южную Америку, Антарктиду. После того как Австралия откололась от Гондваны, она развивалась обособленно, поэтому ее природа очень своеобразна. Несколько тысяч лет назад Австралия была связана с Евразией сухопутным мостом, который находился на месте Зондских островов. По этому мосту на материк из Евразии попали некоторые растения и животные, а также человек.
Австралия — самый низкий материк Земли. Ее средняя абсолютная высота составляет 215 м; высочайшая точка, расположенная на юго-востоке материка, возвышается над уровнем моря всего на 2228 м. На поверхности австралийских равнин кое-где встречаются останцы, возникшие после разрушения древних гор.
Физическая карта Австралии
Вдоль берега Тихого океана протягивается Большой Водораздельный хребет — древняя горная страна. Сейчас процессы горообразования здесь не идут, поэтому нет вулканов и землетрясений. В южной части Большого Водораздельного хребта — Австралийских Альпах — располагается самая высокая точка материка — Косцюшко (2228 м. ) . Из-за небольшой высоты гор на них нет ледников, а снег на склонах лежит только зимой.