З самого початку історії людства прагнення кращого життя було потужною рушійною силою для освоєння нових територій, асиміляції різних культур і народностей, заселення всього земної кулі. Вимагаючи прояви мужності, перевіряючи готовність приймаючих територій до інтеграції людських потоків, міграція не тільки відображала потреби суспільства та ступінь його задоволення станом світового устрою, але й виявляла основні недоліки системи світового устрою.
Сьогодні міжнародна міграція виступає важливим ресурсом розвитку приймаючих країн, країн транзиту та призначення. Пріоритетним завданням світового співтовариства є виявлення в здобування з цього глобального явища максимально позитивних ефектів і зведення до мінімуму його негативних наслідків.
Сучасні практичні проблеми соціально-економічного розвитку у світі багато в чому обумовлені міграційними процесами. Вплив міграції на громадське життя завжди був суттєвим, однак приблизно до кінця XX століття міграційні процеси не мали такої самостійної основи, як сьогодні, не були сталими. На рубежі XIX – XX ст. руйнація традиційних інститутів суспільства здобула глобальних масштабів через різке прискорення соціально-економічних процесів індустріалізацією. Постійним супутником індустріального суспільства стала міграція. До початку XX ст. міграція найчастіше викликалася та зупинялася владними розпорядженнями, була керованою, а головними формами міграції були завойовницькі походи (колонізація територій, работоргівля), що переміщували значні маси людей. Відсутність транспортних можливостей обмежувала самостійний міграційний рух людей у Географічне місце перебування людини майже завжди збігалося з певним соціальним тому це явище мало враховувалося під час прийняття державних рішень.
Сучасна міграція за впливом на світовий соціально-економічний, соціокультурний і політичний р порівнянна з “великим переселенням народів”. Однак на відміну від минулих історичних епох змінилася не тільки природа (нерівномірність поширення населення на планеті, різні природні й соціальні умови життя людей) і умови (можливості переміщення: швидкість, інтенсивність міграційних потоків) міграцій, але і її спрямованість – міграція набула доцентровий характер. Якщо традиційні міграційні потоки були завжди спрямовані від центру до периферії (ідея “завоювання”, “змішування”), то в індустріальну епоху напрямки міграцій діаметрально змінилися (переважає ідея “збирання”, “концентрування”).
На сьогодення спроби державного регулювання міграційних процесів не. дають очікуваних результатів. Міграційні політики держав відзначаються уривчастістю управлінських дій, недостатністю як ресурсної так і законодавчої бази. На відміну від попередніх століть, сучасна міграція не піддається авторитарним формам впливу, вона вимагає створення системи управління у формі самостійного соціального інституту, здатного вирішувати нові завдання принципово новими Це висуває нові вимоги до діяльності державних органів влади.
Ефективне регулювання міграційними процесами, створення передумов для залучення необхідного людського ресурсу та збереження наявного потенціалу в Україні є запорукою підвищення її конкурентоспроможності на світовому рівні та сталого економічного розвитку
По горизонтали
2. Угольная гора
4. Село в Якутии, на левом берегу реки Индигирка. Наиболее известно как один из «Полюсов холода»
6. Уфимка
7. В этом городе делают автобусы
10. Самая протяжённая сухопутная граница с России с страной
12. Этот вокзал был открыт в 1956 году
14. Как называется единственное место,где сохранилось бортничество?
15. Торговый центр на западе города, названный в честь напитка из семейства цитрусовых
16. Республика в которой мы проживаем
19. Город, основанный на металлургической промышленности
20. Городской электротранспорт в Салавате
21. Гора вдоль реки Юрюзань
22. как называется город ,которого назвали в честь великого башкирского героя?
23. Помимо пчеловодства,что ещё является частью традиционного животноводства?
24. Что занимало основное место в земледельческом хозяйстве у башкир
По вертикали
1. Какое имя у волшебного коня,который упоминался в башкирских мифах?
3. Женский волейбольный клуб
5. Овощ, завезённый Петром 1 из Голландии
8. Озеро Башкортостана
9. Как называлась аренда земли за часть урожая?
11. Улица, на окраине города, домой которой строили по Ленпроекту
13. Первая столица Башкортостана
17. Одна из центральных площадей в Салавате. Площадь находится на пересечении улицы Ленина и бульвара Космонавтов.
18. Самая высокая гора в России
19. Эта улица города названа в честь героя СССР