М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vladyslav2523
vladyslav2523
01.06.2021 19:09 •  География

Природные источники энергетики виды и примеры​

👇
Ответ:
Кисюка
Кисюка
01.06.2021

Існуючі на сьогодні джерела енергії поділяють на традиційні та альтернативні. До традиційних відносять корисні копалини – нафту, газ, вугілля. Їх найбільший недолік полягає в тому, що це – невідновлювані ресурси. У цьому полягає перший фактор, що мотивує визнати необхідність використання інших енергоносіїв. Рано чи пізно навіть найбагатші родовища вичерпають себе, тому пошук нових варіантів отримання енергії стає з кожним роком більш актуальним.

Другим фактором, а за значимістю, можливо, і першим, є вплив на екологію планети. Викиди парникових газів, які утворюються при спалюванні корисних копалин, порушують кліматичний баланс. Наслідки зміни клімату в останнє десятиліття стають все відчутнішими. Проливні дощі й урагани, сніг посеред весни, періоди тривалої посухи, повені, торнадо й інші природні явища виникають все частіше, і керувати ними ми не можемо. Єдиний доступний людям б знизити темпи зміни клімату – це перехід на більш екологічно чисті джерела енергії, до яких належать відновлювані, або альтернативні: сонце, вітер, вода, біогаз та інші.

Альтернативна енергетика

Виходом із ситуації перманентної нафтогазової кризи (а в ній ми не раз опинялися за період незалежності України) є використання альтернативних видів енергії.

Альтернативні джерела енергії – це природні явища, які шляхом перетворення в спеціальних установках перетворюються в теплову або електричну енергію. До них відносять:

сонячне електромагнітне випромінювання;

кінетичну енергію руху повітряних мас (вітер);

кінетичну енергію водного потоку (річки);

енергію морських припливів і відливів;

теплову енергію гарячих джерел.

До альтернативної енергетики відносять також отримання тепла в процесі спалювання відновлюваного палива – біогазу, біоетанолу, паливних пелет та ін.

Розглянемо плюси і мінуси альтернативних видів енергії.

Сонячна енергетика

Сонячні електростанції та сонячні колектори використовують енергію світлового потоку, яка природним шляхом потрапляє на фотоелементи й перетворюється в електричну енергію, або теплову енергію для нагрівання рідини (води). Головний плюс – екологічність і повна відсутність шкідливих викидів в атмосферу. Основний недолік – нерівномірність одержуваної потужності протягом доби або інших тимчасових періодів. Вночі, в похмуру або дощову погоду вироблення електроенергії припиняється. У ясні погожі дні кількість виробленої електроенергії перевищує потреби енергоспоживачів, тому виникає необхідність в акумуляторах. Їх ціна значно підвищує собівартість виробленого кВт/год.

Вітрова енергетика

Альтернативна енергія вітру використовується людством здавна, прикладом чого є вітряки. Їх сучасний прообраз – вітрова енергетична установка – використовує перетворення кінетичної енергії рухомих повітряних мас в електричну енергію. Кілька десятків вітрогенераторів, об’єднані в одну мережу, утворюють вітрову електростанцію.

Це один з найбільш дешевих видів альтернативної енергетики. Його великим недоліком є наявність шуму, виробленого вітрової установкою. Побічним негативним ефектом можна також вважати загибель перелітних птахів, які потрапляють в лопаті генератора.

Гідроенергетика

Рухомий водяний потік як альтернативне джерело енергії використовується в декількох видах генераторів. Одні з них встановлюються на річках і працюють за рахунок природної течії (міні – ГЕС), інші “налаштовані” на роботу з океанічними або морськими приливами, треті – знімають “пінку на гребені хвилі”, тобто працюють на енергії морських хвиль. Останній тип поки знаходиться в процесі випробувань, а перші два давно пройшли етап тестування і працюють.

Плюсом гідроенергетики є екологічна чистота, недоліком – висока вартість обладнання і обмеженість можливих місць установки.

Біопаливо як альтернативне джерело енергії

Під біопаливом розуміють будь-який вид палива, що отримується з рослинної сировини, відходів тваринництва, органічних відходів промисловості та життєдіяльності людини. Звичайні дрова теж є біопаливом, відновлюваним джерелом теплової енергії. Щоправда, на відновлення його запасів буде потрібно кілька десятків років.

У промисловому виробництві біопаливо як альтернативного виду енергії використовують як спеціально вирощувані культури, так і відходи сільськогосподарського виробництва.

До числа відомих на сьогодні видів біопалива відносять:

паливні пелети і брикети;

біоетанол, біобензин і біодизель;

біогаз.

Для виробництва твердих видів біопалива використовують відходи деревообробної промисловості, а також спеціально вирощується сировина – енергетична деревина. Плюсом в даному випадку є відносна дешевизна одержуваного продукту, мінусом – досить тривалий термін відновлення / вирощування вихідної сировини.

Виробництво рідких видів біопалива засноване на переробці сільськогосподарських культур і тваринних жирів. У різних країнах використовують різні види рослинності: цукрову тростину, рапс, сою, кукурудзу тощо.

Объяснение:

...

4,4(74 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
ання2018
ання2018
01.06.2021
Геополитические факторы определены многогранностью предмета и поля научной области, исходя из этого, имеют следующие характеристики:
Комплексность 
Масштабность  
Историчность 
Целостность
Основными геополитическими факторами являются: географические, политические, экономические, военные, экологические, демографические, культурно-религиозные и этнические. В ниже приводимой таблице дано развернутое представление о факторах в трех важнейших параметрах: раскрыты индикаторы каждого фактора, оценка фактора и сравнительные возможности потенциала Кыргызстана в плане реализации своей геополитической программы.
4,5(17 оценок)
Ответ:
Sonya45138
Sonya45138
01.06.2021
Гидронимы:
Ляга — гидроним Южного Урала. Озеро. Находится в Еткульском районе Челябинской области. Название исконно русское, происходит от русского диалектного слова "ляга", распространённого на Урале. Оно употребляется для обозначения заболоченных, заросших камышом озер и сырых низин.  
Малое Кисене — гидроним Южного Урала. Озеро. Находится в Варненском районе Челябинской области. Первое слово гидронима русское, означает величину от сравнения с большим по объему водоёмом. Второе слово гидронима можно перевести на русский язык как "Мавзолей", или "Захоронение", или "Могила". Недалеко от озер имеется "Башня Тамерлана", старинное захоронение, правда никакого отношения к Тимуру Хромоногому (Железному Костылю) не имеющее.
Малый Баляш — гидроним Южного Урала. Озеро. Находится в Челябинской области. Название озеру дано русскими людьми и арийцами — древними обитателями Южного Урала. Первое слово составного гидронима — "малый" — исконно русское, обозначающее величину от сравнения с соседним водоёмом. Второе слово гидронима — "балаш" — у потомков сарматов и ассов, у осетин в наши дни или у ясогов в летописях, означает "густой лес". Так считает современный исследователь Поздеев Владимир Васильевич. Происхождение слова "баляш" связывается с народами, обитавшими в нашем крае задолго до пришествия тюркоязычных.  
Оронимы:
Малая Хора-Маха – ороним Полярного Урала. Сопка северных предгорий Урала. В переводе с ненецкого Хора-Маха прозвучит как «Оленья Грива». Упоминается в книге Александра Матвеева «От Пай-Хоя до Мугоджар».
Лялинский Камень – ороним Северного Урала. Гора. Находится в 20 км на юго-запад от горы Павдинский Камень в самой вер­шине реки Ляля, по которой он и назван. Упоминается Александром Матвеевым в книге «От Пай-Хора до 
4,7(6 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ