За годы независимости в Узбекистане созданы совершенно новые отрасли промышленности, такие как автомобилестроение, нефтегазохимия, нефтегазовое машиностроение, промышленность современных строительных материалов, железнодорожное машиностроение, бытовая электроника, фармацевтика, современная пищевая и текстильная промышленность и ряд других.
По запасам золота республика занимает 4-е место в мире, а по уровню его добычи 7-е место (около 92 т золота ежегодно), по запасам меди — 10—11 место; урана — 11—12 место, а по его добыче — 7—8 место (По данным World Nuclear Association, European Nuclear Society и British Geological Survey Узбекистан стоит на 12-м месте в мире по запасам урана и на 7-м по его добыче (см. статью Уран по странам).
Отраслевая структура ВВП на 2017 год: сельское хозяйство — 19,3 %, промышленность — 33,4 %, услуги — 47,3 %[12].
Также:
Население - 33 913 417 человек
Плотность - 76 чел./ км²
ВВП(ППС) итого - 244,960 млрд долл. (62-й); На душу населения - 7366 долл. (124-й)
ВВП(Номинал) Итого - 57,921 млрд долл. (91-й); на душу населения - 1742 долл. (159-й)
ИЧР - 0,710 108 место
Першим і дуже важливим фактором клімату є географічна широта. Від неї залежить зональність в розподілі елементів клімату. Сонячна радіація поступає на верхню межу атмосфери в прямій залежності від географічної широти, яка визначає полуденну висоту Сонця і тривалість випромінювання за сезонами року.
Висота над рівнем моря також є географічним фактором, що визначає клімат. Атмосферний тиск з висотою падає, сонячна радіація і ефективне випромінювання збільшуються, температура, як правило, знижується, масова частка водяної пари також зменшується.
Розподіл суходолу та океанів на поверхні планети є ефективним кліматотвірним фактором. Саме з ним пов'язаний поділ кліматичних типів на морські та континентальні.
На кліматичні умови в горах впливає не лише висота місцевості над рівнем моря, але й орографічні умови - висота і напрям гірських хребтів, експозиція схилів відносно розподілу світла і переважаючих вітрів, ширина долин і кривизна поверхні.
кеанічні течії створюють особливо різкі відмінності в температурному режимі поверхні моря і тим самим впливають на розподіл температури повітря та на атмосферну циркуляцію.
Густий трав'яний покрив зменшує добову амплітуду температури грунту і знижує її середню температуру
Людина впливає на клімат через свою господарську діяльність ігається вплив людини на мікроклімат (смоги, зміни у водному режимі, вирубка лісів), так і на макрокліматичні умови (викиди парникових газів, опустелювання, порушення озонового шару атмосфери тощо