Объяснение:
Людина використовує воду не тільки для пиття і задоволення побутових потреб. Більше половини усієї використовуваної людьми води йде на полив (зрошення) полів. Багато води споживає промисловість. У багатьох районах Землі існує брак прісної води.
За минуле століття споживання людством води зросло більш ніж у 10 разів. Таке споживання може призводити до обміління річок і озер. Так, знизився рівень Аральського моря, так як впадаючі в нього річки Амудар’я і Сирдар’я стали менш повноводними через використання їх вод для зрошення полів.
Велику небезпеку, ніж дефіцит води, являє собою забруднення гідросфери.
Людство перетворює величезна кількість чистої води в стічні води, забруднені його побутовими, промисловими і сільськогосподарськими відходами. Побудова очисних споруд змогла б вирішити цю проблему, і вони навіть де-не-де присутні, проте, як і раніше, відбуваються скиди забрудненої води у:
річки;
озера;
моря;
океани.
У Світовому океані найбільшому забрудненню піддалися прибережні зони і судноплавні шляхи.
РАЗЛИЧИЕ;
1. По отношению экватору:Африка пересекается экватором почти посередине, а Южная Америка северной частью.
2. По отношению к начальному меридиану: Африка пересекается О меридианом, а Южная Америка нет.
3.По отношению к другим материкам: Африка расположена южнее Евразии, западнее Австралии, юго-восточнее Северной Америки, восточнее Южной Америки.Южная Америка расположена южнее Северной Америки, западнее Африки, восточнее Австралии, юго-западнее Евразии.
4.По отношению к океанам: Африка омывается с востока Индийским, с запада Атлантическим океанами, Южная Америка омывается с востока Атлантическим, а с запада Тихим океаном.
СХОДСТВО;
1. По отношению к экватору:оба материка им пересекаются.
2. По отношению к начальному меридиану. Нет сходства.
3.По отношению к другим материкам: оба материка находятся севернее Антарктиды.
4.По отношению к океанам: оба материка омывает Атлантический океан