Євразія розташована в усіх кліматичних поясах північної півкулі, тому в її межах є всі типи природних зон Землі.
Як правило, зони витягнуті із заходу на схід. Але складне будову поверхні материка і циркуляція атмосфери визначають нерівномірне зволоження різних його частин. У центрі Євразії у внутрішніх улоговинах дуже мало опадів, жарке літо і холодна зима. Для життя рослин тут гостро не вистачає вологи. Тут розташовані напівпустелі і пустелі. Від тропічних пустель Африки і Австралії вони відрізняються більш холодною зимою з морозами. Тому в азіатських пустинях немає рослин, що запасають воду в тканинах, - сукулентів. Взимку вода, замерзнувши, могла б розірвати рослинні клітини. У пустелях помірного і субтропічного поясу ростуть полину, солянки саксаул. Бурі і сіро-бурі грунти не утворюють суцільного покриву, так само як і рослинність. Органічних речовин у них мало. На багатьох ділянках грунту засолені.
Таким чином, найбільш цікавою для розгляду в даній роботі є тема: «Пустелі Євразії». При цьому суть роботи розкривається через наступні завдання:
-Охарактеризувати виникнення пустель;
-Відобразити географічне положення пустель Євразії;
-Виявити особливості піщаних пустель;
-Розглянути рослинний і тваринний світ пустель Євразії;
-Розкрити використання пустель Євразії людиною.
При написанні контрольної роботи була використана навчальна та періодична література наступних авторів: Алібеков С.Т., Бабаєв А., Власова Т.В. і Штайн Л.
Объяснение:
Ниже располагаются леса, где растут зыгбы, родственные тису. В зоне дега встречаются обширные заросли дикой оливы, акации, шиповника, вереска. Однако в этом поясе большая часть каменистых степей и горных пастбищ.
На юго-западе, где постоянная влажность, нетронутыми почти сохранились массивы вечнозелёных многоярусных тропических лесов
Почти половину территории в стране занимают разные саванны, пустыни и полупустыни. Обилие осадков и температурный режим на нагорье Эфиопии, везде благоприятны, для лесного развития.
На юго-западе сохранились тропические дождевые леса, где могут расти тропические деревья и широколистые пальмы. В поясе война-дега встречаются в диком виде кофейные деревья, а также гигантские фикусы (сикоморы), древовидные молочаи. В верхних ярусах данного пояса появляется тыд (древовидный можжевельник).
На востоке, где осадков меньше раскинулись лесосаванны и травяные саванны. Мёртвые пейзажи в пустыне Данакиль оживляются на несколько недель в год сухолюбивыми растениями. Пустыни, где впадина Афар, больше года кажутся безжизненными.