Атмосферне забруднення є наслідком забруднення самої атмосфери, звідки до світового океану потрапляють біогенні сполуки, синтетичні органічні компоненти.
Забруднення Світового океану нафтою і нафтопродуктами є однією з глобальних екологічних проблем.
Джерела забруднення океану нафтою досить різноманітні: надходження з континентів зі стоками, надходження з атмосфери, природний виток з надр, буріння на шельфі, викиди з суден у море, катастрофи суден.
В океан потрапляє велика кількість радіоактивних ізотопів внаслідок випробувань ядерної зброї, діяльності ядерних реакторів на військових підводних човнах, скидання контейнерів з відходами атомних електростанцій та ін.
Особливо сильними забруднювачами є стічні води хімічних, нафтопереробних, металургійних, шкіряних заводів, текстильних і целюлозно-паперових фабрик, м'ясокомбінатів та інших підприємств.
Провідні позиції в світі Китай займає з виробництва трудомісткої продукції і виробів, необхідних для нового будівництва та здійснення великих інфраструктурних об'єктів. Так, на нього припадає 60% світового виробництва цементу, 50% сталі, 55% первинного алюмінію, 44% рафінованого свинцю, 43% цинку, 27% автомобілів (2015 г.). Зростає частка Китаю і в світовому експорті таких видів продукції, як електроніка і електротехніка (наприклад, на нього припадає 40,3% експорту офісного та телекомунікаційного обладнання, 2015 г.), одяг (38,3%), текстильні вироби (35,6 % в 2015 р)
Объяснение: