М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
eltsina01
eltsina01
05.02.2022 16:55 •  География

,контроша по географии много весит(((0( Вопрос 1

К региону Северная Европа относятся страны:

Варианты ответов

Дания и Германия,

Исландия и Ирландия,

Норвегия и Швеция,

Франция и Швеция

Вопрос 2

Определите страну по описанию: Почти всю территорию страны занимают сильно разрушенные горы, Большинство населения живет у моря. Берега изрезаны фьердами. Самые известные путешественники этой страны Р. Амундсен и Ф. Нансен.

 

Варианты ответов

Швеция

Исландия

Норвегия

Дания

Вопрос 3

Определите страну по описанию: В этой стране много рек и озер. Большая часть населения живет на юге страны, где мягче климат. На мировой рынок страна вывозит лесоматериалы, бумагу, мебель, буровые платформы, мобильные телефоны (Nokia).

 

Вопрос 4

Определите страну: 40% равнин страны лежит ниже уровня моря, В стране расположен крупнейший порт Европы Роттердам. Распространены Польдеры, осушенные участки морских заливов. Родина художников Рембрандта и Ван Гога. Цветущие поля тюльпанов, обычные пейзажи страны.

Варианты ответов

Нидерланды

Бельгия

Франция

Испания

Вопрос 5

Какие страны Европы относятся к странам Балтии?

 

Варианты ответов

Финляндия, Дания, Швеция,

Чехия, Польша, Германия,

Эстония, Латвия, Литва.

Вопрос 6

Установите соответствие страна -полуостров

Варианты ответов

Апеннинский полуостров

Пиренейский полуостров

Скандинавский полуостров

Балканский полуостров

Вопрос 7

Определите страну: В этой стране есть действующие вулканы (Этна, Везувий), климат субтропический, многие города являются центрами мировой культуры. Родина европейского Возрождения (Леонардо да Винчи, Микеланджело, Рафаэль)

Вопрос 8

Определите страну: Страна не имеет выход к морю, Население 10,5 млн человек, относятся к западным славянам. Столице 1000 лет. Исторический центр столицы внесен в список Всемирного культурного наследия Юнеско. Город славится своими средневековыми готическими зданиями. Самая известная достопримечательность – Карлов мост.

Вопрос 9

Какие страны Европы не имеют выхода к морям?

 

Варианты ответов

Финляндия, Дания, Швеция,

Эстония, Латвия, Литва.

Чехия, Австрия, Швейцария

Вопрос 10

Установите соответствие страна -регион

Варианты ответов

Швеция

Швейцария

Португалия

Польша

👇
Открыть все ответы
Ответ:
kair7775550
kair7775550
05.02.2022

Більше 50 % території України охоплюється посухами, які бувають один раз на 10—12 років, особливо в південно-східних і південних районах. За останні 50 років посухи в Україні траплялися через 3—4 роки. Суховії (сухі та спекотні вітри, коли відносна вологість повітря менше 30 %, а температура повітря вища +25 °С гаються в Україні переважно при антициклональній погоді в теплий період. Значна кількість днів із суховіями (15—25 днів) припадає на Херсонську, Миколаївську і Дніпропетровську області, Степовий Крим, східні райони Луганської і Донецької областей.

На території України в середньому за рік буває 10—25 діб із сильними вітрами (швидкість більше 25 м/с). Сильними вітрами зумовлюються пилові (чорні бурі), що виникають при посушливій погоді, коли швидкості вітру збільшуються й переносять пилуваті й піщані частки ґрунтів, ступінь зволоження яких низький (в шарі 0—25 см ґрунту вміст вологи становить 10—25 мм). Найбільше число днів з пиловими бурями буває в степовій зоні (25— 40 днів), виникають вони з березня по вересень. Перенесення снігу сильним вітром зумовлює хуртовини. Найчастіше вони бувають на північному сході України (20—25 днів щорічно), а в напрямку на захід кількість днів з хуртовинами зменшується до 4—5.

Випадіння граду в Україні пов'язано з проходженням атмосферних фронтів. Найчастіше град випадає в Українських Карпатах і Кримських горах (4—6 днів у середньому за рік). На решті території середня річна кількість днів з фалом становить 1—2 дні. Влітку гаються тумани, найгустіші вони 0 4—6 годині, розсіюються між 6 і 10 годиною, поновлюються о 18—20 годині. В Українських Карпатах, Кримських горах, на Донецькій, Приазовській, Перед карпатській, Волинській, Подільській, Придніпровській височинах — протягом року фіксується від 60 до 100 днів з туманом.

4,5(4 оценок)
Ответ:
зара1010101
зара1010101
05.02.2022

Відповідь:

Несприятливі метеорологічні явища

Грози в Україн гаються переважно з квітня по вересень, на узбережжях морів - у жовтні, листопаді, зимою грози бувають дуже рідко. Середня кількість гроз на рік 25-30, у південних районах кількість їх зменшується до 15-20, а у гірських районах зростає до 30-40. Інтенсивні і тривалі грози найчастіше гаються під час проходження атмосферних фронтів.

Найбільша кількість днів з грозами гається влітку, коли найбільше прогрівається підстилаюча поверхня, внаслідок чого створюються найсприятливіші умови для формування грозових хмар. Грози найчастіше відбуваються після полудня (з 15 год.), середня тривалість їх 2 год. У більшості випадків вони супроводяться зливами, інколи градом.

Град в Україні у середньому на рік буває 1-2 дні, у горах 4-6 днів, у степових районах його часто не буває зовсім. Найчастіше він випадає у травні - червні. Випадання граду, як правило, супроводжується значним зниженням температури повітря (на 6-8°С). Град завдає значної шкоди сільському господарству.

Тумани в Україні найчастіше бувають у холодний період року (особливо в грудні - лютому).

Утворення туману взимку зумовлюється охолодженням теплого вологого повітря, що надходить з Атлантичного океану та Чорного моря, значний вплив мають також місцеві умови - рельєф, температура і вологість повітря.

Приморозки в Україн гаються навесні і восени, коли вторгнення холодних мас повітря та охолодження земної поверхні викликають зниження температури повітря до 0°С вночі. На півночі та в гірських районах країни вони гаються до кінця травня і пізніше, на Півдні - до середини квітня. На Південному березі Криму з кінця березня температура повітря майже не буває нижчою за 0°С.

Ожеледиця утворюється у холодний період року при температурі нижче 0... -3°С. Найчастіше вона буває на Донецькому кряжі, Приазовській височині (на рік приблизно ЗО днів), а також у Карпатах та Кримських горах. Загальна тривалість ожеледиці коливається від 15 хв до 15 діб, середня - близько 12год.

Хуртовини в Україні найчастіше гаються у січні - лютому. Річна кількість днів з хуртовинами зменшується від 20- 25 днів на північному сході країни до 3-5 днів на південному заході. На Донецькому кряжі 25-29 днів з хуртовинами, у Кримських горах - близько 35 днів. У Закарпатті та на Південному березі Криму в окремі зими хуртовин не буває.

Суховії в Україн гаються у квітні - вересні, з максимумом у серпні. Виникають при підвищенні температури повітря понад +25°С, зниженні відносної вологості до 30% і швидкості вітру понад 5 м/с.

Пилові, або чорні, бурі виникають під час посушливої погоди й сильних вітрів внаслідок розвіювання сухого шару ґрунту. В Україні пилові бурі бувають переважно у березні - вересні, взимку лише 1-2 рази на десятиріччя. Найчастіше пилові бур гаються у степовій зоні - в середньому 3-8 днів на рік, у районі Херсона - Дніпропетровська - Мелітополя до 9-12 днів. На північному заході країни вони бувають рідко. Тривалість пилових бурь коливається від чверті години до кількох діб. Пилові бурі виникають найчастіше влітку, але найбільшої шкоди посівам вони завдають навесні.

Посухи. Тривала нестача опадів під час підвищення температури повітря у теплий період року зумовлює виникнення посух - весняних, літніх, осінніх. Весняні посухи гаються у квітні - червні найчастіше на півдні Херсонської області; літні посухи - (у липні-серпні) переважно в прибережних районах та на півночі Криму. Осінні посухи (у вересні-жовтні) найхарактерніші для південних районів Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей.

Пояснення:

4,4(70 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
Полный доступ к MOGZ
Живи умнее Безлимитный доступ к MOGZ Оформи подписку
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ