Океанські течії – це безперервний і спрямований рух океанічної води. Течії бувають холодними та теплими і суттєво вливають на клімат узбереж. Течії долають тисячі кілометрів і впливають на кліматичні умови в усьому світі.
Тепла течія має температуру води на декілька градусів вищу, ніж навколишня океанська вода. Холодна течія – навпаки. Теплі течії зазвичай прямують з більш теплих широт у більш холодні, холодні – навпаки.
Узбережжя, що омивають теплі течії, мають тепліший і м’якший клімат, ніж внутрішні райони, розташовані на тих самих широтах. Теплі течії підвищують температуру повітря на 3-5 °С і сприяють утворенню опадів.
Холодні течії знижують температуру і зменшують кількість опадів. На географічних картах теплі течії показують червоними стрілками, холодні – синіми.
Океанічні течії відіграють величезну роль у розподілу тепла на земній кулі. Вони переносять не тільки тепло, а й солі та організми, що мешкають в Океані.
Як впливають теплі течії на клімат материків?
Теплі течії – це великі маси теплої води, що віддаляються далі від екватора, при більш високих температурах. Вони утворюються, коли солона холодна вода стає важкою і занурюється, при цьому змушуючи теплу і легшу воду рухатися в зворотному напрямку.
II МаргретеМетте Фредериксен