Географическое положение:
Река Амазонка расположена в Южной Америке. Бо́льшая часть бассейна Амазонки принадлежит Бразилии, юго-западные и западные районы — Боливии, Перу, Эквадору и Колумбии. Протекая большей частью по Амазонской низменности в субширотном направлении близ экватора, Амазонка впадает в Атлантический океан, образуя самую большую в мире дельту (площадью свыше 100 тыс. км² и включающую самый большой в мире речной остров Маражо) .
После впадения реки Шингу,Амазонка уже больше похожа на море. Ширина реки достигает 15-ти км и уже невозможно увидеть противоположный берег.
Явища припливів та відпливів – зміна рівня моря на узбережжі через кожних шість годин: двічі на добу підвищується, двічі знижується, зумовлені тим, що водні маси океанів і морів притягуються Місяцем і меншою мірою Сонцем.
У відкритому океані висота припливної хвилі досягає 1 м, а біля берегів зростає, коли припливна хвиля заходить у затоку лійкоподібної форми, висота припливу зростає в кілька разів (у затоці Фанді біля Північної Америки до 18 м заввишки, в Білому морі — 12 м).
Силу припливних хвиль використовують для виробництва електроенергії на припливних електростанціях (ПЕС). Припливні явища використовують моряки (під час припливу морські судна можуть заходити в мілководну бухту чи річку й ставати в доки на розвантаження чи завантаження, тому для гаваней складають спеціальні таблиці, у яких фіксується час припливів і відпливів).
Объяснение: