1.Води суходолу Визначення Води суходолу — води рiк, озер, болiт, льодовикiв, штучних водойм, каналiв.
2.У залежності від рельєфу місцевості, в межах якої течуть річки, вони поділяються на гірські і рівнинні. ... На рівнинних річках чергуються ділянки розмиву русла і акумуляції наносів, в результаті яких утворюються осередки і перекати, а в гирлах — дельти. Іноді відгалужені від річки рукави зливаються з іншою річкою.
3.Найбільші річки Європи – Дунай та Ельба – не витримують спеки. В Румунії рівень води в Дунаї знизився вдвічі, а в одному з болгарських сіл — аж до 32 сантиметрів
4.Дніпро бере початок в невеликому болоті Аксенінський мох на південному схилі Валдайської височини біля села Бочарово Смоленської області Росії. Зі схилів Валдайської височини витікає також Волга, Західна Двіна, Ловать, Сясь та Молога. Впадає Дніпро в Дніпровсько-Бузький лиман Чорного моря.
6.Щоб визначити, права чи ліва притока річки, треба стати обличчям до гирла річки (вниз за течією). Тоді з правого боку буде права притока, а з лівого-ліва
9.Найвищий водоспад України — Учан-су, висота 98 м. (Кримські гори). Найвищий водоспад Українських Карпат — Прутський, повна висота 80 м. Найвищий однокаскадний водоспад Українських Карпат — Ялинський, висота бл. 26 м.
Объяснение:
рельеф северной америки
поверхность северной америки разнообразна. при средней высоте материка 720 м над уровнем моря, большая часть его имеет высоты от 200 до 500 м, на низменности приходится 20%. более чем 25% территории составляют высоты свыше 1000 м. наивысшая точка северной америки — гора мак-кинли — 6193 м, самая низкая — долина смерти — 85 м ниже уровня моря.
в отличие от других частей света типичным для континента является меридиональное протяжение наивысших горных систем по его периферии — кордильер, на западе и аппалачи на востоке. характер рельефа наложил отпечаток на климатические условия разных его частей, а также на другие компоненты природы, усилив отличия между западными и восточными районами.
основу материка составляет докембрийская северо-американская платформа, которая занимает приблизительно половину его поверхности, большую часть гренландии и юго-восток канадского арктического архипелага. около 60% поверхности платформы почти не имеет чехла осадки и выступает на поверхность в виде канадского, или лаврентийского щита — одного из наибольших щитов северного полушария. щит образуют архейские и протерозойские гнейсы, граниты и другие кристаллические породы.
подробнее - на -