Дніпро - головна ріка України, оспівана у різноманітних художніх та документальних творах. Завдяки йому з’явилися такі назви як Лівобережна та Правобережна Україна.
Про географічне становище Дніпра можна сказати, що річка протікає по території Росії, Білорусії та України.
Протяжність Дніпра складає 2285 км, а площа його басейну – 504 тис. км². Бере свій початок на Валдайській вишині, протікає по території Росії – 485 км, Білорусі -595 км, кордоном по Білорусії та Україні - 115 км і Україною – 1090 км. Підвищений правий берег, круто зриваючись, йде до річки, являє собою живописні Дніпровські кручі.
Русло річки досить звивисте, ділиться на величезну кількість рукавів. Про притоки Дніпра можна додати, що всього у Дніпра налічується понад 420 приток.
Серед найбільш значних такі як:
праві: Друть, Березина, Прип'ять, Ірпінь, Базавлук, Інгулець, Тетерів;
ліві: Сож, Сула, Ворскла, Орель, Самара, Рось, Конка, Десна, Псел.
Дніпро як цілісна річкова система України
Які великі притоки має Дніпро?
Дніпро важливий об’єкт для транспорту і економіки України: всі його водосховища обладнані великими шлюзами, що дозволяють рухатися судам розмірами до 270×18 м, це створює прекрасний транспортний коридор. Річка також використовується пасажирськими судами: круїзи по Дніпру приносять немалі доходи в останні десятиліття.
Головна ріка країни є рекордсменом по кількості розташованих на її берегах обласних центрів: Київ, Черкаси, Дніпро, Запоріжжя, Херсон.
Тут зосереджені такі індустріальні центри, як Кременчук, Кам'янське, Катеринослав, Олександрівськ, Нікополь.
Численность трудовых ресурсов Индонезии (к которым относится все трудо население без учета учащихся, людей, занятых в домашнем хозяйстве и некоторых других категорий неработающих, кроме официальных безработных) составляет 116,5 млн. человек, в том числе общее число занятых - 108,2 млн. человек.
Число официально зарегистрированных безработных, т.е. людей, не имеющих работы и занимающихся ее активными поисками, составило 8,3 млн. человек. Уровень безработицы в стране за последние пять лет заметно снизился - с 11,2% в 2005 до 7,4% в 2010 году, однако по этому показателю Индонезия все еще существенно «опережает» своих партнеров по АСЕАН, в том числе ближайших соседей – Малайзию (3,2%), Сингапур (2,2%), Бруней (3,7%) и Таиланд (1,2%), немного отставая лишь от Филиппин (8%).
В области сельскохозяйственного производства, лесного хозяйства и рыболовства занято 38%, в сфере оптовой и розничной торговли, общественного питания и гостиничного бизнеса – 21%, в сфере социально-бытового обеспечения и коммунальных услуг – 15%, в обрабатывающей промышленности – 13%, в строительном секторе – 5%, в сфере транспорта, логистики и связи – 5%, в финансово-страховом секторе и сфере недвижимости – 2%, в горнодобывающем секторе – 1%.