Клімат Євразії тісно пов’язаний з її великими розмірами. Материк характеризується винятковою розмаїтістю кліматичних умов, чому сприяє низка факторів.
Клімат Євразії більш різноманітний і контрастний, ніж у Північній Америці. Тут літо тепліше, а зима холодніша (в Оймяконській западині розташований полюс холоду Північної півкулі, –71 °С). Опадів випадає досить багато, особливо по окраїнах (крім узбережжя Північного Льодовитого океану). На півдні розташоване «найвологіше» місце на Землі — містечко Чепуранджі (південно-східні схили Гімалаїв), де випадає понад 10 000 мм опадів на рік. Однак клімат Євразії в цілому сухіший, ніж клімат Північної Америки. У горах Євразії, як і на інших материках, кліматичні умови змінюються із висотою. Вони найбільш суворі в районах високогір’я, особливо на Памірі й Тибеті.
Природна зона тайга розташований на двох континентах. У Північній Америці вона простягнулася в північних широтах по всьому материку. В Євразії – від Скандинавського півострова до узбережжя Тихого океану. Рельєф переважно рівнинний, зрідка пересекающееся глибокими річковими долинами. Зими холодні, сухі, тривають 7-8 місяців. Літо, хоч і не тривалий, але тепле. Серед птахів переважна більшість – перелітні. Цілий рік залишаються тільки орли і сови. Ближче до землі живуть дрібні гризуни. Охоронці лісу – ведмеді, зимою впадають в сплячку. Королем лісу вважають благородного оленя – за його широкі гіллясті роги.
Для підзони широколистих лісів характерні височинний рельєф, сірі лісові ґрунти й чорноземи, дубово-букові та дубово-грабові ліси. У межах Укріїни розрізняють зони мішаних (17 % площі) і широколистих лісів (7 % площі). Зони мішаних і широколистих лісів лежать у межах атлантико-континентальної області помірного кліматичного поясу. Літо тепле і вологе. Для природних зон мішаних і широколистих лісів характерні типово лісові тварини. З травоїдних ссавців поширені лось, козуля, благородний олень, заєць-біляк. Серед гризунів часто зустрічаються лісова миша, водна землерийка та інші.
Объяснение:
Объяснение:
Исток реки может образоваться на месте слияния двух рек, истоком может стать бьющий из-под земли родник или болото, иногда им становится озеро.