. ШвидкістьДовжина 50 км. Площа водозбірного басейну 235 км². Похил річки 0,76 м/км. Долина коритоподібна, завширшки до 2,5 км. Заплава симетрична, завширшки до 800 м. Річище звивисте, пересічна ширина 5 м. Живлення мішане. Льодостав з грудня до березня.. ХарактерТече на захід, місцями на північний захід і північ, у пригиловій частині — на південний захід. Впадає до Снові на північний захід від міста Сновськ. Основні притоки: Миленька, Бречиця (праві).
Южная Америка – самый влажный материк на Земле и не такой жаркий, как Африка. Причин тому несколько. Большая часть материка расположена в экваториально-тропических широтах, а в субтропиках и особенно в умеренных широтах материк узок. Так как континент хорошо нагревается, давление воздуха над ним всегда ниже, чем над омывающими его океанами, с которых пассаты и западные ветры умеренных широт приносят много влаги. Теплые течения у берегов усиливают влажность воздуха, поступающего на материк. Анды служат климаторазделом выделению влаги из воздушных масс, приносимых с океанов.В отличие от Африки все климатические пояса, кроме субэкваториального, сменяют друг друга только при движении к югу от экватора. Часть Южной Америки расположена в умеренном климатическом поясе. В целом климат Южной Америки разнообразнее климата Африки. На этом континенте хорошо выражена высотная климатическая поясность в горах.Средние месячные температуры на большей части материка составляют +20-+28 °С. Однако иногда с юга приходят волны холода, а на равнинах Патагонии морозы достигают -35 °С. Большие различия наблюдаются в условиях увлажнения. Осадки на материке распределяются неравномерно (см. атлас).Большая часть Южной Америки расположена в тех же климатических поясах, что и Африка. Поэтому по климатической карте и тексту учебника (тема «Африка») вы можете самостоятельно составить описание климата сходных поясов.
Товтри - сильно розчленовані, скелясті вапнякові пасма. Це єдиний у світі гірський кряж, що зявився не внаслідок тектонічних процесів а утворений живими організмами. Товтри за походженням є давнім бар‘єрним рифом, сформованим вздовж берегової лінії неглибокого, теплого міоценового моря, що вся вузькою смугою майже на 200 км через Подільську височину від Кременецького кряжу та Вороняків до річки Дністер у районі Кам‘янця-Подільського. В геологічному відношенні Товтри - пасмо міцних міоценових вапняків потужністю від 1,5 до 55 м, що залягають на розмитій поверхні палеогенових чи крейдових відкладів (пісків, пісковиків, мергелів). Оригінальність цього рифу полягає в тому, що він складений не коралами, як більшість сучасних і викопних бар‘єрних рифів світу, а рештками вапнякових водоростей (літотамній), мохуваток, молюсків, специфічних морських черв‘яків та інших організмів. Товтри складені з переважно перекристалізованих детрусованих вапняків органогенного походження, які мають цінне господарське значення.