1.Впадає Дніпро в Дніпровсько-Бузький лиман Чорного моря. У верхній частині, до Дорогобужа, Дніпро ще маловодний і тече серед лісистої рівнини, його ширина — до 30 а далі в Чорне море.
2. Дніпро бере початок болоті Аксенінський мох на південному схилі Валдайської височини біля села Бочарово Смоленської області Росії. Зі схилів Валдайської височини витікає також Волга, Західна Двіна, Ловать, Сясь та Молога.
3. притоки: праві – Березина, Прип'ять, Тетерів, Рось, Інгулець; ліві – Сож, Десна, Сула, Псел, Ворскла, Оріль, Самара.
4.Живлення Дніпра змішане. У верхній частині басейну переважає снігове живлення (близько 50 %), на дощове й підземне припадає відповідно 20 і 30 %. Нижче, в межах степової зони, частка снігового живлення зростає до 85-90 %, підземного — зменшується до 10-15 %, а дощового майже немає.
5.Вона є однією з основних продуктивних сил для обводнення і зрошення сільськогосподарських угідь, водозабезпечення населених пунктів, тваринницьких ферм, розвитку рибного господарства і водоплавної птиці. З Дніпра на потреби економіки щороку беруть майже 15 млрд.
Климат этого материка очень разнообразный – северная его часть холодная, а южная, наоборот, чрезвычайно жаркая, центральные районы довольно засушливые, а Атлантическое и Тихоокеанское побережья в основном влажные. Основная причина такой неоднородности связана с положением материка во всех географических поясах Северного полушария, что в свою очередь приводит к неравномерному поступлению солнечной радиации на поверхность. Второй причиной являются разные типы циркуляции воздушных масс. Большая часть территории материка находится под влиянием западного переноса. Тропический пояс лежит в зоне действия пассатов, а крайний юг и восток под действием муссонов. Западный перенос воздушных масс усиливается в зимний период, в это время над всей территорией Европы господствуют атлантические циклоны. В результате этого температура воздуха в северных и южных районах материка отличается мало и зональное распределение температуры нарушается.