Жителі Тихоокеанського басейну здавна займалися рибальством і широко використовували морських тварин і рослини в їжу.Половина світового улову риби припадає на Тихий океан. У багатьох країнах частина улову складають різні молюски, краби, креветки, криль. У Японії, де риба – головний продукт харчування, на кожного жителя щорічно припадає близько 80 кг видобуваються в океані продуктів. У Японії на морському дні вирощують водорості і молюсків, розводять цілі підводні плантації. Виробництво морських продуктів налагоджено і в Росії.У деяких країнах з морської води витягають сіль та інші хімічні речовини, опріснюють воду. На шельфі ведуть розробки розсипів металів. Біля берегів США та Австралії видобувають нафту. На дні Тихого океану знайдено багато залізо – марганцевих конкрецій
Торговий баланс — коефіцієнт, який характеризує зовнішні торгові відносини країни. Складові торгового балансу – це експорт та імпорт товарів. Різниця між сумами цих складових показує конкурентоспроможність держави в галузі торгівлі. Якщо експорт переважає над імпортом, то це свідчить про зміцнення національної валюти, а також позитивно характерезує економіку країни. Якщо вартість товару на ввезення вище вартості вивезення, то це говорить про низьку конкурентоспроможність країни. Якщо показники співпадають, утворюється нетто-баланс.
Крайние точки материка:
Северная - мыс Мёрчисон, 71°50′ с.ш. 94°45′ з.д.
Южная - мыс Марьято, 7°12′ с.ш. 80°52′ з.д.
Западная - мыс Принца Уэльского, 65°35’с.ш., 168°05' з.д
Восточная - мыс Сент-Чарльз, 52°24′ с.ш. 55°40′ з.д.
Северная Америка располагается вСубэкваториальном,Тропическом,Субтропическом,Умеренном,Субарктическом поясах.
Береговая линия изрезана очень сильно, особенно на севере. Её протяженность самая большая из всех материков Земли и составляет 75 600 км. Материк омывается тремя океанами: Тихим на западе,Атлантическим на востоке иСеверным Ледовитым на севере.
Северная Америка на юге соединена с Южной Америкой через Панамский перешеек.