1.Верны ли следующие утверждения о составе топливно-энергетического комплекса:
а) в состав ТЭКа входит вся система линий электропередачи России.Да,верно.
б) в состав ТЭКа входят нефте- и газоперерабатывающие предприятия.Да,верно.
2.Верны ли следующие утверждения о размещении предприятий нефтеперерабатывающей промышленности:
А) большая часть нефтеперерабатывающих предприятий находятся в Западной Сибири.Да,верно.
Б) при размещение новых нефте перерабатывающих заводов учитывают обеспеченность территории водой и электроэнергией.Да,верно.
3. Какой бассейн занимает первое место по добыче каменного угля в россии? Кузнецкий.
4.На какой из рек построены самые мощные в России ГЭС:Енисей.
5. В каких из перечисленных субъектов Федерации работают крупнейшие в России металлургические предприятия производящие сталь и прокат.Кемеровская и Челябинская области.
6. На размещение предприятий по производству какого из перечисленных металлов решающее влияние оказывают электроэнергетический фактор? Алюминий.
ответ: Необхідність пошуку шляхів розв'язання глобальних проблем людства породжена тими реальними загрозами, які виникли перед світовим співтовариством, їх небезпечний характер для подальшого існування людства та пошук шляхів розв'язання наштовхує на два висновки.
По-перше, якщо наявні нині тенденції розвитку глобальних проблем збережуться і надалі, то вже упродовж цього століття людство наблизиться до меж свого економічного зростання. Наслідком останнього буде значне зниження як чисельності населення Землі, так і виробництва матеріальних благ та надання послуг. З іншого боку, світове господарство та міжнародні економічні відносини набули такого характеру, що є можливість змінити нинішні тенденції економічного зростання, стабілізувати економічний та екологічний стан людства і підтримати його в майбутньому. Глобальну рівновагу людство може свідомо спроектувати так, щоб мінімізувати негативні наслідки свого існування на Землі. У зв'язку з цим слід окреслити основні шляхи розв'язання глобальних проблем.
Шляхи розв'язання таких глобальних проблем першої групи, як екологічна, паливно-енергетична та сировинна пов'язуються зі швидким розвитком і використанням основних видів відновлюваної енергії (сонячна, вітрова, океанічна та гідроенергія річок); структурними змінами у використанні існуючих невідновлюваних видів енергії: зростання частки вугілля в енергобалансі національних економік та зменшення газу і нафти, адже запасів останніх на планеті значна менше, а їх цінність для хімічної промисловості набагато більша.
на плодородие почв в отличии от наличия гумуса влияют так же внешние факторы, а именно: влажность,температура,ветра и тому подобные. атмосферное давление и средне-годовое выпадение осадков. так же на плодородие оказывают влияние антропогенные факторы: вспахивание земель,орошение,удобрение и т.д.