1897
Медіанний вік 18 років. Піки на роках кратних 10 і 5, від того що більшість населення не знала свій точний вік і під час перепису вказувала приблизний.
1926
Медіанний вік 19,5 років. Населення все ще темне, піки на 10 і 5 трохи зменшились але все ще в рази перевищують норму.
1939
Медіанний вік 23,5 років. За 13 років різко постаріло населення (на 4 роки), перш за все за рахунок зменшення наймолодших вікових груп. Добре видно провал початку 1930-х, значно більший ніж у 1917-1922. Піки на 5-10 зникли серед населення молодше 40 років, серед старших теж значно зменшились.
1959
Медіанний вік 28 років. Тут з'явився і третій воєнний провал народжуваності. Починаючи з вікової групи 35 років жінок у 2 рази більше ніж чоловіків
1989
Медіанний вік 34,8 років. Видно падіння народжуваності у кінці 1960-х як наслідок провалу на 1940-х.
2001
Медіанний вік 38,0 років. Провал 1990-х пов'язаний з економікою посилила і хвиля від провалу 1960-х.
2014
Медіанний вік 39,8 років. Часткове відновлення народжуваності у 2000-х як наслідок зростання чисельності покоління 1970-1980х.
Объяснение:
Вплив діяльності людини на довкілля В умовах науково-технічного прогресу значно ускладнились взаємовтідносини суспільства з природою. Людина отримала можливість впливати на хід природних процесів, підкорила сили природи, почала опановувати майже всі доступні відновні і невідновні природні ресурси, але разом з тим забруднювати і руйнувати довкілля. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), із більш ніж 6 млн. відомих хімічних сполук практично використовується до 500 тис. сполук;B із них біля 40 тис. мають шкідливі для людини властивості, а 12 тис. є токсичними. До кінця ХX в. забруднення навколишнього середовища відходами, викидами, стічними водами всіх видів промислового виробництва, сільського господарства, комунального господарства міст набуло глобального характеру і поставило людство на грань екологічної катастрофи.
Втручання людини у природні процеси різко зростає і може спричитняти зміну режиму грунтових і підземних вод у цілих регіонах, поверхнетвого стоку, структури грунтів, інтенсифікацію ерозійних процесів, акти візацію геохімічних та хімічних процесів у атмосфері, гідросфері та літосфері, зміни мікроклімату тощо. Сучасна діяльність, наприклад, буді-вництво гідротехнічних споруд, шахт, рудників, доріг, свердловин, водойм, дамб, деформація суші ядерними вибухами, будівництво гігантських міст, обводнення і озеленення пустель, та інші повсякденні аспекти діяльності людини, вже викликали значні видимі і приховані змінидовкілля. i B iсторичному плані виділяють декілька етапів зміни біосфери люд"ством, які увінчались екологічними кризами та революціями, а саме: .
•вплив людства на біосферу як звичайного біологічного виду;
•надінтенсивне полювання без змін екосистем у період становлення людства;
• зміни екосистем внаслідок процесів, що відбуваються природнім шляхом:
•випасання, посилення росту трав шляхом випалювання тощо;