Для виконання завдання по обчисленню середньодобової температури зовнішнього повітря проведіть кілька вимірів. Яким термометром користуватися — залежить від мети. Для шкільного уроку підійде звичайний спиртової термометр. Він повинен бути перевірений за еталонного, оскільки спиртові прилади мають властивість старіти. Не рекомендується використовувати ртутний прилад, на морозі він дуже легко може вийти з ладу. Градуювання шкали залежить від необхідної точності. Побутовий спиртової термометр дає точність в 1 градус. У приміщеннях, де дуже високі вимоги до температурного режиму, зазвичай використовуються термометри з більш дрібної градуювання, до сотих або навіть тисячних часток градуса.
Проводячи експеримент в теплу пору року, подбайте про те, щоб термометр висів в тіні. У будь-якому випадку умови повинні бути однаковими, інакше не уникнути помилок. Подивіться на термометр вранці, опівдні, ввечері й опівночі і запишіть показання. Підсумуйте їх і розділіть на кількість в даному випадку — на 4.
Точність обчислень залежить не тільки від якості приладу, але і від кількост Наприклад, на метеостанціях температуру заміряють кожні три години. Відповідно, отриману в результаті їх складання суму необхідно ділити вже не на 4, а на 8. Бувають ситуації, коли температуру необхідно міряти кожну годину. Відповідно, в знаменнику дробу буде стояти число 24.
Позитивні та негативні числа складайте точно так само, як і завжди. Тобто якщо у вас вночі градусник показує -2 ° С, а вдень +4 ° С, то ділити на кількість потрібно +2 °. Виходить, що в даному випадку середньодобова температура буде +1 ° С.
Для обчислення середньої денної температури визначте, коли у вашій місцевості настає опівдні. Врахуйте декретний і поясний час. Визначивши опівдні і опівночі, відлічите моменти вимірювань температури. День починається за 6 годин до полудня, а закінчується через 6 годин після нього. Зробіть перший вимір в момент, відповідний по вашим обчисленням шостої години ранку. Наступний раз подивіться на термометр в 9 годин, потім в 12, 15 і 18. Складіть отримані результати і розділіть на 6. Середня нічна температура обчислюється точно так само. Доцільно вести записи середньодобових, середніх денних і нічних температур.
Для того щоб обчислити середньомісячну температуру, складіть всі середньодобові значення. Поділіть їх на 30, 31, 28 або 29 в залежності від того, скільки днів у місяці. Не завжди виходить ціла кількість градусів. Округліть число, що вийшло до тієї точності, яка вам необхідна. Для шкільного експерименту досить десятих часток. Округляйте звичайним Якщо цифра розряду, наступного за останнім необхідним, менше 5 — округлите в меншу сторону, якщо 5 або більше — в велику. У деяких випадках потрібна точність до сотих і тисячних часток градуса або навіть вище. Точно так само обчисліть середньомісячні денну та нічну температури.
Объяснение:
Северный Ледовитый океан — самый маленький из океанов, его площадь 14,75 миллионов км, то есть чуть больше 4 % от всей площади Мирового океана. Объём воды составляет 18,07 миллионов км. Некоторые океанографы рассматривают его как одно из морей Атлантического океана. Северный Ледовитый океан самый мелководный из всех океанов, его средняя глубина составляет 1225 м (наибольшая глубина 5527 м в Гренландском море).
Расположен между Евразиейи Северной Америкой. Граница с Атлантическим океаном проходит по восточному входу Гудзонова пролива, далее через Пролив Дэвиса и по побережью острова Гренландия до мыса Брустер, через Датский пролив до мыса Рейдинупюр на острове Исландия, по его побережью до мыса Герпир, затем к Фарерским островам, далее к Шетландским островам и по 61° северной широты до побережья Скандинавского полуострова. Границей с Тихим океаном является линия в Беринговом проливе от мыса Дежнёва до мыса Принца Уэльского.
ПРИРОДНЫЕ РЕСУРСЫ И ОХРАНА ОКЕАНА. Холодные воды Северного Ледовитого океана мало пригодны для организмов, поэтому его биологические ресурсы невелики. В приатлантических районах добывают водоросли и ловят рыбу. На побережьях Гренландии и Канады местное население охотится на моржей и тюленей.
Поиски минеральных ресурсов в океане затруднены из суровые природные условия. Однако на шельфе у берегов Европы и Канады уже разведанные месторождения нефти и природного газа, на архипелаге Шпицберген - каменного угля.
Мореходство в океане значительно затрудняет сложная ледовая обстановка Северным морским путемГлавной судоходной магистралью Арктики есть старше ледоколы следуют караваны судов.
Для вод Северного Ледовитого океана загрязнения нефтью и нефтепродуктами является особенно опасным. Если в теплых водах других океанов нефтяные пятна сравнительно быстро исчезают в результате естественных процессов разложения, то в холодных полярных водах они разлагаются очень медленно и сохраняются около 50 лет.