Март — не только первый месяц весны. До 1492 года Новый год на Руси отмечали в первый мартовский день, а древние христиане считали, что мир был сотворен 1 марта 5508 года до Рождества Христова.
21 марта наступает день весеннего равноденствия, когда Солнце из южного полушария неба переходит в северное, начинают прирастать свет и тепло, тают снега, в растениях начинается сокодвижение от корней к стеблям. Поэтому в народе безошибочно считали, что мартовская вода — целебная.
В календаре древних римлян за начало года был принят месяц, на который приходился день весеннего равноденствия. Он назывался примидилисом («прима» — первый). После реформы этого календаря первый месяц года и весны стал мартусом — в честь бога войны и ремесел Марса, который, кроме того, защищал мирный труд, а также был богом земледелия и скотоводства.
Современное наименование марта пришло к нам из Византии. А до этого в Древней Руси март называли по-разному, но все его названия отражают те природные явления, которыми «славен» март. В этом месяце редко выпадают осадки, подсыхает заготовленная зимой древесина, поэтому март звали сухием.
Март красен яркими зорями, игрой лучистого солнца на оседающих снегах, первыми кучевыми облаками в небесной синеве. Вот почему называли его солнечником и солнцегреем.За звонкие песни капели и первые теплые лучи стал март капельником.
Дністер – третя за довжиною ріка в Україні та дев’ята – в Європі.
Дністер (стародавня назва — Тірас) протікає територією України і частково Молдови. Починається в Українських Карпатах поблизу с. Вовчого Львівської області на абсолютній висоті близько 900 м і впадає в Дністровський лиман Чорного моря в Одеській області. Довжина Дністра — 1362 км, з них в Україні — 925 км, загальна площа басейну — 72 100 км2.
Дністер має мішане живлення з переважанням снігового. Для нього характерні весняна повінь та осінні дощові паводки. Середній річний стік становить близько 10 км3. Льодостав триває з кінця грудня до середини березня. Води Дністра використовуються для водопостачання, зокрема Одеси, та для зрошення Причорноморських степів. Долина Дністра і його приток має важливе рекреаційне значення. Екологічні умови Дністра ускладнюються забрудненими скидами промислових підприємств, зокрема хімічних.
Найбільше приток Дністер приймає в середній (подільській) течії, де впадають: Золота Липа, Стрипа, Серет, Збруч, Смотрич, Ушиця, Мурафа та ін.
Дельта Дністра – це місце гніздування багатьох птахів, на її території росте чимало рідкісних видів рослин.
На Дністрі споруджено три гідроелектростанції та два великих водосховища — Дністровське в Україні, Дубоссарське в Молдові. Ріка судноплавна в середній і нижній течії.
Фантастичної краси пейзажі вражають зір допитливих туристів. Багатство природних (ботанічних, геологічних, археологічних), архітектурних і культових пам’яток є в долині Дністра. Гірські породи, з яких складені берега річки, у висоту досягають 150 м, оберігають літопис цього краю майже за пів-мільярд останніх років.
Від Галича до Хотина річка утворює Дністровський каньйон, який з 2008 року внесено до списку семи природних чудес України.
На Дністрі розташовані міста Хотин, Могильов-Подольський, Ямполь, Сороки, Залещики, Кам’янка, Дубосари, Бендери та ін.
В сельском хозяйстве это мясо-молочное животноводство и растениеводство зерновых и кормовых культур.