1. Спеціалізація країни визначається найбільш сприятливим поєднанням факторів виробництва. Існують наступні фактори виробництва :
1) праця;
2) капітал;
3) земля;
4) Технологія.
Наявність факторів і їх поєднання можуть змінюватися в часі, отже, змінюється спеціалізація країни і її зовнішня торгівля.
2. Від міжнародного поділу праці країни отримують насамперед економічну вигоду. Адже виробництво кожною країною товарів, на створення яких їй потрібно мінімальні витрати ресурсів дозволяє істотно заощадити. Також є соціальна вигода-поява нових робочих місць. Є й екологічна вигода. Наприклад, якби на півночі Росії вирішили б вирощувати банани, то довелося б топити величезні теплиці, які сильно б диміли, отруюючи повітря. Вирощування бананів в тій же Африці цілком природно і не несе шкоди екології.
3. Розміщення сільського господарства залежать від природних і соціально-економічних факторів. Наприклад, для сільськогосподарських культур необхідно тепло, якість грунтів і світло, а тваринництво цілком залежить від кормової бази. Тому, можна зробити висновок, що природні фактори найбільшою мірою впливають на розміщення галузей рослинництва.
Природні фактори розміщення та спеціалізації сільського господарства:
- якість ґрунтів;
- тривалість безморозного періоду (забезпеченість теплом);
- сумарна сонячна радіація (забезпеченість світлом);
- умови зволоження (кількість опадів);
- ймовірність повторюваності несприятливих метеорологічних умов (посуха, заморозки, Вітрова і водна ерозія);
- забезпеченість водними ресурсами;
- топографічні умови місцевості та ін.
Машинобудування представлено всіма відомими галузями. Особливо велика роль транспортного машинобудування (автомобілебудування, локомотиво - і вагонобудування, суднобудування , літакобудування), верстатобудування, сільськогосподарського машинобудування, наукомістких галузей - авіаракетно-космічної та електронної промисловості, радіотехніки та ін .
Металургія. Головні райони чорної металургії США-Приозерний (найбільші центри Пітсбург, Чикаго, Гері, Клівленд, Буффало) , що базується на використанні власних ресурсів залізної руди (район озера Верхнє) і коксівного вугілля (Аппалачський басейн) і Приатлантичний (Балтімор, Філадельфія) , заснований на використанні привізної залізної руди (головним чином, з Канади, Венесуели і Бразилії) .
Кольорова Металургія (Виплавка міді, свинцю і цинку, алюмінію та ін.) отримала розвиток в штатах гірського Заходу, що володіють великими запасами мідних, свинцево-цинкових і молібденових руд і потужним гідроенергетичним потенціалом (річки Колумбія і Колорадо).
Паливно-енергетична промисловість. У структурі енергоспоживання США велика частка (близько 70%) нафти і природного газу. Велика частина нафти видобувається на узбережжі Мексиканської затоки (штати Техас і Луїзіана) , в Каліфорнії і на Алясці. Ці ж райони (крім Аляски) дають більшу частину видобутку природного газу - geoglobus.ru. основний район видобутку вугілля-Аппалачський басейн. Переважну частину (близько 90%) електроенергії виробляють теплові та атомні електростанції. За сумарною потужністю АЕС США займають перше місце в світі. На річках Колумбія і Колорадо побудовані великі ГЕС. Найбільша з них - Гранд-кулі (4,1 млн. кВт) знаходиться на річці Колумбія.
Объяснение: