Мы можем только гадать, что заставило древнего человека покидать обжитые места: изменения климата, миграция животных для охоты, рассказы чужеземцев или любопытство. Тысячи лет назад, изучив окрестности, климат и природные ресурсы вблизи жилища, человек отправлялся в путешествие. Он видел, записывал, зарисовывал, систематизировал увиденное. Позже это превратилось в увлечение заработка, а потом и в профессию.
Сегодня ученые-географы, изучающие строение и поведение нашего дома - планеты Земля, могут дать ответы о капризах климата, глубинах океана, земных недрах, миграциях людей и животных, богатстве флоры и фауны. Кажется, на карте Земли нет уже белых пятен. Но что знает рядовой гражданин обо всех этих тайнах и ресурсах? Как мы используем многовековой багаж географической науки?
Хочу рассказать о себе. Я очень люблю путешествовать. Любая дорога начинается с составления маршрута. Для этого не достаточно прочитать путеводитель по выбранной стране. Зная особенности климата, можно выбрать самый комфортный сезон. Изучив физическую карту, удастся построить туристический маршрут по вкусу. Это могут быть горные тропы, водные круизы, визиты в природные заповедники и экзотические места. Приятно побывать там, где никогда не была! Я заранее читаю о чудесах природы, которые ждут меня в путешествии, узнаю их особенности, происхождение, традиции. Это позволяет не стоять с открытым от удивления ртом, а насладиться природными богатствами в полной мере.
Еще знание географических особенностей земли, где я побываю, оберегают меня от природных катаклизмов, хищников, насекомых, недоброжелательных туземцев. Да-да, все это изучает география. Еще добавлю в дорожную копилку экономические аспекты географии, традиции, культуру. И этому есть место в географических томах.
География наука не простая, но очень занимательная. От рукописных свитков до электронных битов она создается с целью изучить, сохранить и сделать жизнь на земле комфортной и интересной.
Объяснение:
Відповідь:Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США)
Склад території - 50 штатів і Федеральний округ Колумбія
Член міжнародних організацій - ООН, НАТО, НАФТА та ін.
Офіційна мова - англійська
Релігія - християнство (протестантизм, католицтво)
Місце країни у світі та регіоні. Сполучені Штати Америки - наймогутніша в економічному та політичному сенсі держава. Нині це єдина наддержава в світі. Її піднесення почалося наприкінці XIX ст. Через те що дві світові війни оминули територію США, з країни-боржника європейських країн вона перетворилася на країну-кредитора. США - одні із засновників ООН і мають постійного представника в Раді Безпеки ООН. США - лідер серед країн світу за військовою потужністю. їх військово-морський флот є найбільшим у світі. США є засновником та осередком Північноатлантичного альянсу (НАТО). Це держава з найбільшим за сукупною потужністю ядерним потенціалом на Землі.
Нині США є «чемпіоном» за продуктивністю праці, освоєнням Світового океану та космосу. Саме американські астронавти першими ступили на поверхню Місяця, а завдяки амбітному проекту Ілона Маска мають шанс бути першими на Марсі. США очолює рейтинг країн за ВВП, який становить майже 25% від світового показника. За ВВП на душу населення США посідає 7-ме місце в світі та 1-ше в Америці. Американський долар є головним розрахунковим засобом у світовій валютно-фінансовій системі. Інвалютні резерви центральних банків країн світу майже на 2/3 складаються з доларів, в доларах відбувається 3/4 операцій міжнародного банківського кредитування.
США є також регіональним лідером. За їх ініціативи було укладено Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (НАФТА), яка є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі з населенням майже у півмільйона осіб та близько 30% світового ВВП.
Основні чинники, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці. Місце США в міжнародному поділі праці визначає ряд чинників (мал. 143). У першій половині XX ст. провідними чинниками були природно-ресурсний, працересурсний та споживчий. Розміщення нових наукомістких виробництв у другій половині XX - на початку XXI ст. все більше орієнтується на науково-технологічний та екологічний чинники. Вже під час Другої світової війни в США почали з'являтися науково-промислові парки та технополіси. Науково-промислові парки тісно пов'язані з університетами і часто групуються навколо них, отримуючи звідти нові ідеї та молодих учених.
Пояснення:
але я не впевнений