1) а)кислород превращается в углекислый газ. углекислый газ поглащается деревьями.деревья вырабатывают кислород. б) вода загрязняется. изменяется течение. воды становится все меньше и меньше. в) во время того,что люди находят полезные ископаемые - это изменяет литосферу. благодаря перегною появляется почва. землю разрыхляют кроты,черви,насекомые. г) животных становится меньше. в итоге их записывают в красную книгу. людей с каждым годом становится больше. 2) Геродот-отец географии. Аристотель выдвинул гипотещу Пифагора о шарообразности нашей планеты,поделил год на 365 дней. Стабон написал много трудов о Географии.
Перспективні на нафту і газ землі України на суходолі становлять 161 тис. квадратних кілометрів, а на акваторіях Чорного і Азовського морів — відповідно 43,8 та 29 тис. кв. кілометрів.
В Україні виділяються такі райони, де концентруються основні запаси нафти і газу: Передкарпатський, Закарпатський та Львівський прогини, Складчасті Карпати (Західний регіон), Дніпровсько-Донецька западина (Східний регіон) і Причорноморсько-Кримська нафтогазоносна провінція (Південний район).
У цих регіонах виявлено 285 родовищ нафти і газу, з яких на 1992 рік видобуто 264 млн тонн нафти, 1570 млрд кубометрів газу і 51,5 млн тонн газового конденсату. Максимальний рівень річного видобутку нафти і конденсату (14,4 млн тонн) досягнутов 1972 p., а газу (68,3 млрд кубометрів) — в 1975 р. У наступні роки, незважаючи на збільшення розвіданих запасів, через роззосередження по площі виявлених покладів видобуток нафти і конденсату знизився майже втричі.