Ше́льфовий льодови́к — маса льоду, продовження льодовикового щита або льодовика, що прямує до узбережжя або до поверхні океану.
Зустрічаються в Антарктиді, Гренландії, Канаді. Межа між плавучим шельфовим льодовиком і наземним живлячим (маючим підмурівок) льодовиком, є береговою лінією. При відступі берегової лінії до суходолу, вода надходить в океан, і рівень моря підвищується.
На відміну від шельфового льоду морський лід утворюється у воді, набагато тонше, існує на всій акваторії Північного Льодовитого океану і в Південному океані навколо Антарктиди.
Широта – угловая величина, определяющая положение точки на Земле в направлении от экватора (0º) к Северному полюсу (+90º) или Южному полюсу (–90º). Широта измеряется центральным углом в плоскости меридиана данной точки. На глобусах и картах широту показывают при параллелей.Долгота – угловая величина, определяющая положение точки на Земле в направлении Запад-Восток от Гринвичского меридиана. Долготы отсчитывают от 0 до 180°, на восток – со знаком «плюс», на запад – со знаком «минус». На глобусах и картах широту показывают при меридианов.