Двигаясь от экватора к полюсам, можно заметить, как сменяются комплексы один за другим в горизонтальном положении. Особенно четко прослеживается эта закономерность на Евразийском континенте.
Зональность по меридианам.
(function(w, n) {
w[n] = w[n] || [];
w[n].push({
ownerId: 326810,
containerId: 'adfox_predmety_300x250_2',
params: {
pp: 'h',
ps: 'eizi',
p2: 'gyoz',
pk: __clADF__.state,
}
});
})(window, 'adfoxAsyncParams');
Природные зоны, также сменяются по долготе. Чем ближе к океану, тем больше его воздействие на сушу. И чем дальше вглубь к континенту, тем умереннее климат. Такая зональность прослеживается в Северной и Южной Америке, Австралии.
Вертикальная поясность. Как известно, смена природных зон происходит в горах. Чем дальше от поверхности земли, тем становится холоднее и меняется характер растительности.
Кольорова металургія — галузь промисловості, що охоплює добування і збагачення руд кольорових металів, виробництво та обробку кольорових металів та їх сплавів.
Продукція кольорової металургії широко використовується у точному машинобудуванні, літакобудуванні, електроніці, робототехніці і т. д.
Кольорова металургія в Україні розвинута недостатньо через брак власної сировини.
Виробництво кольорових металів переважно енергоємне (потребує багато електроенергії), тому підприємства розташовують поблизу джерел дешевої електроенергії. Так, виробництво алюмінію, титану та магнію зосереджено в Запоріжжі й базується на дешевій енергії Дніпрогесу і привізній сировині. До джерел електроенергії тяжіють Костянтинівський цинковий завод і Артемівський завод переробки кольорових металів.