метою охорони Світового океану прийнято цілу низку багатосторонніх і регіональних угод.
Конвенція ООН з морського права 1982 р. (ст. 192) зобов'язує держави захищати та зберігати морське середовище. Держави повинні вживати всі заходи, необхідні для забезпечення того, щоб діяльність під їх юрисдикцією або контролем не завдавала шкоди іншим державам і їх морський середовищі шляхом забруднення. Ці заходи відносяться до всіх джерел забруднення морського середовища.
Вони, включають заходи, спрямовані на зменшення в максимально можливою мірою:
а) викиду токсичних, шкідливих або отруйних речовин, що розташовані на суші джерел, з атмосфери або через неї, шляхом поховання;
б) забруднення з суден (зокрема, заходи із запобігання аваріям та ліквідації надзвичайних ситуацій, із забезпечення безпеки робіт на морі, запобігання навмисних і ненавмисних скидів та по регламентації проектування, конструкції, обладнання, комплектування екіпажів і експлуатації суден);
в) забруднення від установок і пристроїв, що використовуються при розвідці і розробці природних ресурсів морського дна і його надр (зокрема, заходи із запобігання аваріям та ліквідації надзвичайних ситуацій, забезпечення безпеки робіт на морі та по регламентації проектування, конструкції, обладнання, комплектування персоналу та експлуатації таких установок або пристроїв);
г) забруднення від інших установок і пристроїв, що експлуатуються в морському середовищі (зокрема, заходи із запобігання аваріям та ліквідації надзвичайних ситуацій, із забезпечення безпеки робіт на морі).[7]
Окрім юридичного аспекту, що гарантує зменшення інтенсивності забруднення, активно розробляються наукові програми та проекти для боротьби з уже існуючими викидами. Зокрема, компанія The Ocean Cleanup презентувала U-подібну дрейфувальну станцію 600 м завдовжки. Система працює у Тихому океані біля берегів Аламіди (штат Каліфорнія). Планується, що очисна станція збиратиме 5 т сміття на місяць. Станція оснащена системою освітлення, камерами, датчиками руху та зв’язком із супутником, завдяки чому її можна буде скерувати до більш засміченої ділянки.
Объяснение:
Вам понадобится
Карандаш, листок бумаги в клеточку, таблица данных направления ветра с любого метеосайта.
Инструкция
1
Начинать составлять розу ветров стоит с осей координат. В данном случае, правда, их не 2, как обычно, а 8: по всем сторонам света и их сочетаниям. От центра координат нужно отложить оси во всех направлениях по горизонтали, вертикали и диагонали под углом 45 градусов. Подпишите оси как Ю (юг) , С (север) , З (запад) , В (восток) , а также ЮВ (юго-восток) , ЮЗ (юго-запад) , СЗ (северо-запад) и СВ (северо-восток) . Теперь можно приступить непосредственно к построению розы.
2
Выпишите ряд результатов наблюдений ветра за определенный период в определенной местности, например, за 20 дней в Москве. Эти данные легко взять на любом метеорологическом сайте. Результаты должны выглядеть как: 1-й день наблюдения – направление СЗ, 2-й – СЗ, 3-й – С и т. д. до последнего дня измерений. Проще всего выписать данные в виде двухстрочной таблицы.
3
Сгруппируйте результаты по направлениям ветра. Так, например, окажется, что за 20 дней ветер направления северо-запад (СЗ) в Москве был 7 дней, запад (З) – 4 дня и т. д. Должно получиться 8 цифр по количеству направлений, среди которых могут быть и 0, если ветра данного направления за выбранный период не было ни разу. Сумма всех цифр должна быть равна количеству дней измерений. Проверьте - если это не так, вы где-то неправильно посчитали.
4
Теперь начинайте построение. Для этого выберите и обозначьте на каждой оси единичный отрезок. Теперь по каждой оси нужно отложить посчитанное количество дней ветра данного направления, например – по ЮЗ – 3 ед, по Ю – 5 ед. и т. д. После того, как все точки на 8 осях отложены, просто соедините их отрезками до получения замкнутого многоугольного контура. Получившийся разнобокий «цветок» с острыми лучами будет похож на розу – это и будет роза ветров для данной местности за выбранный период. Нужно заметить, что для каждого региона есть типичные по месяцам и сезонам розы ветров, которые во многом характеризуют климат данной местности.