Більша ж частина Північної Африки зайнята великою пустелею Сахара, яка уздовж північного узбережжя Середземного моря. Саме тут, в Сахарі, була зафіксована найбільша на Землі температура у затінку — 59° С. Однак при виключно високій температурі в денний час, ночі тут холодні, і люди одягають щільний вовняний одяг, щоб не змерзнути. Найнеобхідніша для людини тварина пустелі — верблюд, здатний долати великі відстані без води. Саме завдяки верблюдам в пустелі існують племена туарегів і берберів. Опади в Сахарі не випадають по декілька років поспіль, але іноді трапляються потужні зливи, які можуть викликати повінь. Правда, тривалість цих катастроф дуже невелика: вода швидко стікає або всотується в пісок. Там, де підземні води підходять близько до поверхні, в пустелі зустрічаються зелені оази. Саме в них зосереджене основне населення пустельної зони. Найбільша кількість води зосереджена в долині Нілу.
тихий океан - найбільша частина Світового океану. Окремі його ділянки між островами або виступами суші - це моря, які мають свої назви (Японське, Чорне, Берингове).
Велика частина Тихого океану розташована в Західній півкулі вздовж екватора. Тихий океан омиває береги Північної і Південної Америки, Євразії, Австралії та Антарктиди.
Тихий океан - це найглибша частина Світового океану. Його середня глибина становить 4300 м, а найбільша - 11022 м.
Над Тихим океаном часто утворюються урагани - сильні штормові вітри, що супроводжуються сильними зливами і величезними хвилями на поверхні води. Урагани завдають великої шкоди і руйнування прибережним районам і островам.
Рослинний і тваринний світ Тихого океану надзвичайно різноманітний. Температура води в цьому океані коливається від теплої до холодної, тому тут є умови для життя різноманітних живих організмів.
Рослинний світ Тихого океану представлений водоростями, які ростуть в прибережних водах. Водорості ламінарію, яку ще називають «морською капустою», вживають в їжу і використовують для виробництва ліків.
У Тихому океані живе багато видів риб, звірів і представників інших груп тварин. Узбережжя океану заселено птахами.
2)Устье Куйбышевское водохранилище
3)Бассейн 507 000 км²
4)В верхнем течении Кама имеет очень извилистый характер. Многоводной она становится лишь после впадения в нее реки Вишера.
5)Водный режим Камы более сложный, чем у других равнинных рек Европейской части Pоссии. На ее режиме существенно сказывается влияние левобережных горных притоков, отличающихся не только высокой относительной водностью, но и несколько иным режимом (значительные и довольно частые летние дождевые паводки (по сравнению с другими реками бассейна. Особенно это заметно после впадения Вишеры.
6)Вятка,Тойма,Вишера ,Байкал,Коса
7)1)На реке создано 3 водохранилища и ГЭС
2)На Каме проводится крупнейшее в Пермском крае соревнование по парусному спорту — регата "Кубок Камы"
3 )Кама судоходна до посёлка Керчевский
4) В реке обитают стерлядь, осетр, лещ, сазаг, карась, язь, голавль,судак, окунь, ерш, щука, налим , сом и др. В верховьях (и местами в притоках) встречаются таймень и хариус.Запущена радужная форель. Водная растительность развита неплохо, особенно в многочисленных заливах и затонах. В настоящее время Кама сильно загрязняется промышленными сточными водами.