причин змін клімату багато. І одна з них – це так званий парниковий ефект вуглекислого та деяких інших газів атмосфери.
Що спільного у Землі з теплицею? Нагадаю, що собою являє явище, поіменоване парниковим ефектом. Його назва зумовлена тим, що скло або плівка парників (теплиць) мають здатність пропускати в парник тепло сонячних променів, а зворотній процес (часткове відбивання тепла назад в атмосферу) гальмується склом або плівкою. Цим і пояснюється підвищення на кілька градусів температури повітря в парнику чи теплиці, порівняно з навколишнім середовищем.
Для земної кулі роль, подібну до ролі скла або плівки в парнику, відіграє сама її повітряна маса. Вона здатна віддзеркалювати близько 30 відсотків сонячного проміння і затримувати частину його тепла. Вважають: якби нашій атмосфері не був притаманний цей парниковий ефект, то середньорічний рівень температури був би нижчий, ніж тепер, на 33 градуси (тут і далі температури вказано за шкалою Цельсія).
Ежегодно в океаны попадает около 8 млн тонн пластиковых отходов. Из этого мусора образуются целые архипелаги. Пластик распадается на мелкие частицы и становится пищей для планктона. По пищевой цепочке он попадает к нам с вами на стол.
Очистить океаны от пластика - сложная задача. Для этого необходимы колоссальные деньги. Проект The Ocean Cleanup разработал специальный комплекс для очистки воды от плавающего мусора.
Его разработчики посчитали, что 60 таких плавучих устройств смогут уменьшить Тихоокеанское мусорное пятно в два раза за пять лет.
Объяснение:
как использовать меньше пластика:
1)не покупайте пластиковые бутылки,купите одну спортивную с фильтром.
2)покупайте бумажные трубочки.
3) используйте шопперы вместо пакетов.
4)покупайте деревянные ватные палочки.
надеюсь <3
Наблюдая, во время летнего солнцестояния, за колодцами в разных городах, ученый заметил, что в одном городе (Сиене) дно колодца полностью освещено, а в Александрии в это же время – нет.