Классификация озёр по происхождению.
1 Озёра в грабенах-это тектонические озёра,которые образовались в разломах и опусканиях земной коры (Байкал,Танганьика).
2 Озёра в кратере вулкана (Кроноцкое,Курильское).
3 Озёра-старицы,характерны для пойм рек (Ильмень).
4 Ледниковые озёра,образовались в углублениях после прохождения ледника (Ладожское,Онежское).
Классификация озёр по наличию стока.
1 Сточные-это озёра,в которые реки впадают и вытекают (Ладожское,Байкал).
2 Бессточные-это озёра ,в которые реки только впадают ( Аральское,Балхаш).Они в основном солёные.
Классификация озёр по солености.
1 Пресные содержат менее 1% солей (Байкал,Ладожское).
2 Солёные содержат более 1% солей (Каспийское,Чаны).
За масштабом розрізняють карти великомасштабні, середньо-масштабні та дрібномасштабні.
Група карт за охопленням території включає карти світу, материків та окремих океанів, країн чи їхніх частин. Наприклад, за картою світу ви зможете з’ясувати особливості розташування материків і океанів, визначити поширення основних форм рельєфу та ін.
За змістом карти поділяють на загальногеографічні та тематичні. На загальногеографічних картах показано, як природні (рельєф, річки, озера тощо), так і соціально-економічні (населені пункти, транспортні шляхи, державні кордони тощо) об’єкти. До загальногеографічних карт належать, наприклад, топографічні карти, оскільки вони відображають не тільки форми рельєфу, води суходолу, лісові ділянки, а й часто показують розміщення штучних об’єктів (канали, дороги, окремі споруди тощо), що накладаються на природний ландшафт. Комплексні карти, які найчастіше вміщують у навчальні географічні атласи, також можна вважати загальногеографічними. На них показують разом декілька взаємопов’язаних явищ, але кожне за до умовних знаків. Загальногеографічні карти бувають топографічні (зазвичай великомасштабні), оглядово-топографічні (середньомасштабні) й оглядові (дрібномасштабні).
Объяснение: