М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
bryaaa
bryaaa
24.09.2020 00:37 •  География

Що таке дні рівнодення та сонцестояння?

👇
Ответ:

Що таке сонцестояння і рівнодення?

Люди здавна знали про існування цих точок переходу, але фізична сутність даних явищ стала зрозуміла тільки з розвитком астрономії. Йдеться про двох сонцестояння (зимовому і літньому) і двох рівнодення (весняному та осінньому).

Що таке сонцестояння?

На побутовому рівні ми розуміємо, що сонцестояння – це день з найтривалішим (літнє сонцестояння) або найкоротшим (зимове сонцестояння) світлим часом доби. Наші далекі предки добре знали, що до зимового сонцестояння день скорочується, а після нього починає збільшуватися. Влітку все відбувається навпаки. Ще було помічено, що в день зимового сонцестояння сонце займає найнижче положення над горизонтом, а в момент літнього сонцестояння проходить найвищу точку за весь рік.

Що відбувається з нашою планетою і Сонцем з наукової точки зору? Згадаймо деякі астрономічні поняття.

Небесна сфера – уявна поверхня, на яку ми дивимося, перебуваючи на Землі і оглядаючи небо. Для нас, земних гачів, саме по небесній сфері рухаються всі небесні об’єкти, в тому числі, і Сонце.

Екліптика – окружність, розташована на небесній сфері, за яким відбувається рух Сонця щодо Землі.

Екватор небесної сфери – коло, розташований на небесній сфері перпендикулярно осі обертання планети, збігається з екватором Землі.

Через те, що вісь Землі знаходиться під ухилом до орбіти обертання планети навколо нашого світила, екватор небесної сфери і екліптика не збігаються. Завдяки чому відбувається зміна пір року з моментами переходу – солнцестояниями.

У день сонцестояння Сонце проходить через точки екліптики, найбільш віддалені від небесного екватора. Інакше це можна висловити так: сонцестояння – це моменти найбільшого (взимку) або найменшого (влітку) відхилення земної осі від Сонця.

Зимове і літнє сонцестояння

Зимове сонцестояння відбувається 21 або 22 грудня (дата може відрізнятися для різних часових поясів). В цей день в північній півкулі відзначається найкоротший світловий день і найдовша ніч. Літнє сонцестояння припадає на 21 червня і відрізняється тим, що на цю дату припадає найдовший світловий день і сама швидкоплинна ніч.

У південній півкулі відбуваються прямо протилежні процеси: там в грудні відбувається літнє сонцестояння, а в червні – зимовий.

Що таке рівнодення?

У річному циклі є ще дві важливі точки – дні весняного і осіннього рівнодення. У ці дні Сонце проходить точки перетину небесного екватора і екліптики. Дні рівнодення припадають на середину періоду від одного сонцестояння до іншого (хоча через те, що земля рухається навколо Сонця не по колу, а по еліпсу дати трохи зсуваються).

Весняне рівнодення припадає на 20 або 21 березня, осіннє – на 22 або 23 вересня. Як випливає з назви, рівнодення – це моменти, коли день за тривалістю дорівнює ночі.

Як сонцестояння і рівнодення впливають на життя на Землі?

Люди завжди знали, що критичні точки в русі нашого світила по небесній сфері впливають на природу. Особливо актуально це для жителів північних широт, де зміна пір року більш виражена. Наприклад, з дня березневого рівнодення до нас приходить справжня весна: стає тепліше, прогрівається грунт, оживають рослини. Це має величезне значення для землеробства.

Невипадково сільськогосподарський календар завжди був пов’язаний з днями сонцестояння і рівнодення. На ці дати припадали важливі язичницькі свята, деякі з яких були сприйняті християнством. Ось ці свята:

зимове сонцестояння – католицьке Різдво і Коляда;

весняне рівнодення – Масляна;

літнє сонцестояння – свято Івана Купали;

осіннє рівнодення – свято врожаю.

Як бачите, і в технократичному 21-му столітті ми святкуємо ці події, навіть не думаючи, що вони пов’язані з річним сонячним циклом і тим, наскільки наші предки були залежні від природних явищ.

Объяснение:

"http://moyaosvita.com.ua/prurodoznavstvo/shho-take-soncestoyannya-i-rivnodennya/")

-Я русский, и не понимать я Украинский, но скопировав вопрос, и найдя ответ на украинском, тебе и скопировал. :)

4,4(58 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
FWEAAFE
FWEAAFE
24.09.2020

Відповідь:Офіційна назва - Сполучені Штати Америки (США)

Склад території - 50 штатів і Федеральний округ Колумбія

Член міжнародних організацій - ООН, НАТО, НАФТА та ін.

 

Офіційна мова - англійська

Релігія - християнство (протестантизм, католицтво)

Місце країни у світі та регіоні. Сполучені Штати Америки - наймогутніша в економічному та політичному сенсі держава. Нині це єдина наддержава в світі. Її піднесення почалося наприкінці XIX ст. Через те що дві світові війни оминули територію США, з країни-боржника європейських країн вона перетворилася на країну-кредитора. США - одні із засновників ООН і мають постійного представника в Раді Безпеки ООН. США - лідер серед країн світу за військовою потужністю. їх військово-морський флот є найбільшим у світі. США є засновником та осередком Північноатлантичного альянсу (НАТО). Це держава з найбільшим за сукупною потужністю ядерним потенціалом на Землі.

Нині США є «чемпіоном» за продуктивністю праці, освоєнням Світового океану та космосу. Саме американські астронавти першими ступили на поверхню Місяця, а завдяки амбітному проекту Ілона Маска мають шанс бути першими на Марсі. США очолює рейтинг країн за ВВП, який становить майже 25% від світового показника. За ВВП на душу населення США посідає 7-ме місце в світі та 1-ше в Америці. Американський долар є головним розрахунковим засобом у світовій валютно-фінансовій системі. Інвалютні резерви центральних банків країн світу майже на 2/3 складаються з доларів, в доларах відбувається 3/4 операцій міжнародного банківського кредитування.

 

США є також регіональним лідером. За їх ініціативи було укладено Північноамериканську угоду про вільну торгівлю (НАФТА), яка є найбільшою в світі регіональною зоною вільної торгівлі з населенням майже у півмільйона осіб та близько 30% світового ВВП.

Основні чинники, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці. Місце США в міжнародному поділі праці визначає ряд чинників (мал. 143). У першій половині XX ст. провідними чинниками були природно-ресурсний, працересурсний та споживчий. Розміщення нових наукомістких виробництв у другій половині XX - на початку XXI ст. все більше орієнтується на науково-технологічний та екологічний чинники. Вже під час Другої світової війни в США почали з'являтися науково-промислові парки та технополіси. Науково-промислові парки тісно пов'язані з університетами і часто групуються навколо них, отримуючи звідти нові ідеї та молодих учених.

Пояснення:

4,8(21 оценок)
Ответ:
JuLIaNNa2747
JuLIaNNa2747
24.09.2020
Океания - общее название для
островов центральной и южной
части Тихого океана между 30 ю. ш. и
30 с. ш., включая Австралию , Новую
Зеландию и восточную часть Новой
Гвинеи ;
площадь 8500 тыс. кв. км;
города с населением свыше 500 тыс.:
Сидней , Мельбурн , Брисбен, Перт,
Аделаида, Окленд ;
рельеф: длина от Тропика Рака на
севере до оконечности Новой
Зеландии;
более широко Океанию можно
разделить на группы вулканических
и коралловых островов на основе
этнического происхождения их
жителей: Микронезия ( Гуам ,
Кирибати , Марианские , Маршалловы
и Каролинские острова); Меланезия (
Папуа Новая Гвинея , Вануату, Новая
Каледония, Фиджи , Соломоновы
острова) и Полинезия ( Тонга, Самоа ,
Тувалу , Французская Полинезия,
острова Лайн) Австралия
(наименьший континент) занимает
90% поверхности суши Океании;
высшая точка - гора Вильгельм на
острове Папуа Новая Гвинея (4509 м)
самая низкая точка - озеро Эри ,
Южная Австралия (-16 м) самая
длинная река - Муррей в юго-
восточной Австралии (2590 км);
особенности: максимальная глубина в
мировом океане находится в
Марианской впадине - 11034 м;
Австралия-самый большой монолит в
мире; Большой Барьерный риф -
самый длинный коралловый риф в
мире; гора Косцюшко 2229 м в Новом
Южном Уэльсе - высшая точка в
Австралии; гора Кука 3764 м выше
пик Новой Зеландии;
4,5(25 оценок)
Новые ответы от MOGZ: География
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ