Атмосферные осадки могут иметь как положительное, так и отрицательное значение для человеческой деятельности. Например, слишком обильные дожди могут привести к образованию селевых потоков, что является стихийным бедствием и несет разрушение. А большое количество снега может привести к лавинам, заторам на дорогах, заносам дорог. Град может нанести вред сельскохозяйственным культурам.
В то же время в засушливых районах дожди имеют положительное значение для питания растений.
некоторые реки существуют только благодаря дождевому питанию, а в некоторых реках дождевое питание занимает долю пополнения воды.
В пустынях только во время (и немного после) дождя некоторые виды растений размножаются.
В морозную зиму снег защищает растения и животных от мороза.
Невелике за обсягом оповідання дуже влучно висміює підлабузництво.
Герої твору приятелі, що мають дуже різні характери. Протилежна зовнішність підкреслює цю різницю. Ми бачимо, що в дитинстві товстий приятель був неабияким бешкетником. Хоч дослужився до чину таємного радника, але залишився люб’язним та щирим, першим чемно вітає старого приятеля. Любить добре попоїсти. Натомість тонкий ще в дитинстві любив ябедничати. При зустрічі хвалиться своєю посадою колезького асесора: «служив, знаєш, у департаменті, а тепер сюди перевели столоначальником по тому ж відомству». Незадоволений платнею, тому підробляє. Спочатку трохи зверхній: «Ну, а ти як? Либонь уже статський? Га?» . Та найбільше викликає зневагу його підлабузництво перед старим знайомим, коли дізнається, що товстий приятель дослужився до вищого чину. «Тонкий раптом зблід, скам'янів, але скоро обличчя його скривила широчезна посмішка; здавалося, що від обличчя і очей його посипались іскри. Сам він зіщулився, згорбився, звузився..».
Чехов вдало висміяв людські вади. Зустріч старих друзів триває тільки декілька хвилин. Але вона наглядно показує читачу, як улеслива та нещира людина може швидко змінювати свою поведінку і вигляд.