горная система на В. Средней Европы, на территории Венгрии, Чехословакии, Польши, СССР и Румынии. Протягивается на 1,5 тыс. км от Девинских Ворот на З. у г. Братислава до Железных Ворот на Дунае, образуя выпуклую к С.-В. и В. дугу. Ширина на С.-З. около 250 км, в центральной (самой суженной) части — около 120 км, на Ю.-В. — до 430 км.
Рельеф. К. представляют собой сложную систему кулисообразно расположенных горных массивов и хребтов, разделённых продольными и поперечными долинами. Орографически делятся на Западные, Восточные (часть которых составляют Украинские К.) и Южные. В состав К. входят также Западные Румынские горы, примыкающие с С. к Южным К., и обширное Трансильванское плато. Наибольшая высота К. — Герлаховски-Штит (2655 м), преобладающие высоты 800—1200 м. Трансильванское плато располагается на высоте 600—800м.
Объяснение:
Карпат характеризується великою різноманітністю. Гори займають лише 6,1% території України, а на їх схилах росте 1950 видів квіткових рослин і 10 видів хвойних. Рослинність Карпат змінюється з ви-. сотої. У передгір'ях ростуть мішані ліси, що складаються з дуба, граба, ялини. На висоті від 600 до 1200 м розкинулися букові та буково-смерекові ліси. Вище 1200 м переважають ялицево-смерекові, які в підверховін-ній смузі змінюються смерековими. Вершини гір (вище 1500 м) покриті альпійськими луками з низькорослої травою і великими яскравими квітами.
У Карпатах охороняються неогенові релікти: тис ягідний, водяний горіх плаваючий, сосна кедрова європейська, сосна звичайна, ялівець козячий, ясенець білий, ковила найкрасивіша.
Самобутність природи Карпат зумовлює багатство і своєрідність фауни.
Рослинність Кримських гір характеризується значним розвитком лісів; У розподілі рослинності проявляється вертикальна поясність. Передгір'я - це смуга кримського лісостепу, яка представляє собою чергування степу з ділянками лісу. Тут росте дуб пухнастий, скельний і звичайний, клен польовий,

в'яз, з чагарників - кизил, граб східний, глід, шипшина, з трав - ковила, типчак.
На північному схилі Головної гряди до 700 м над рівнем моря переважають дуб скельний, клен, ясен, липа, граб. Вище, до висоти 1300 м - букові ліси з домішкою граба, берези, липи. У верхньої межі зустрічаються невеликі ділянки соснових лісів. На гірських плато і яйлах збереглися лише невеликі ділянки лісу з бука і сосни. Основна площа яйл зайнята гірськими лугами і луговими степами. Тут значно поширені альпійська фіалка, звіробій, безсмертник, осока, типчак.
Удачи в учёбе!