Більш половини країн світу не робить різницю у віці виходу напенсію чоловіків і жінок. В інших країнах жінки мають право виходу напенсію на 3 (США, Швеція) або 5 років (Швейцарія, Фінляндія, Росія, Україна)раніше чоловіків.
У країнах які розвиваються і мають високий приріст населення,трудові ресурси складають 50-55% усієї чисельності населення. В Україні табільшості розвинених країнах 61-62%. Питома вага трудових ресурсів середміського населення (як правило) вище, ніж серед сільського. Так, увеликих і середніх містах він складає 62-65%, а в сільській місцевостізнижується до 56-57%.
З трудовими ресурсами тісно пов'язане поняття робоча сила. Мова йде проздатності людини до праці, тобто сукупність його фізичних таінтелектуальних здібностей, пользуемих в процесі виробництва.
Природні умови Європи. Природні умови європейських країн є переважно сприятливими для господарського освоєння території. Там немає велетенських гірських споруд, які розмежовували б країни, та занадто посушливих чи холодних районів, які суттєво обмежували б розселення. Через те з давніх-давен в Європі оселялися й займалися активною господарською діяльністю люди.
За особливостями рельєфу виокремлюють північну та східну, переважно рівнинні, частини Європи, та південну - гірську. Найбільші рівнини регіону лежать у межах давньої Східноєвропейської та молодої Середньоєвропейської платформ. Значні площі на півночі Європи займають рівнини Фенноскандії, розміщені на Балтійському щиті Східноєвропейської платформи, де її давній кристалічний фундамент виходить на денну поверхню. Рівнини густо заселено й здавна освоєно людиною.
Переважно високі та середньовисокі молоді, сейсмічно активні гори тягнуться поясом на півдні: Піренеї, Альпи, Апенніни, Балкани, Карпати, Кримські гори. Давніми зруйнованими горами є Скандинавські, Уральські, Центральноєвропейський пояс гір, Північношотландське нагір'я. Суттєвих перепон для господарського освоєння території вони не спричиняють. Гірські масиви є об'єктами лікувального та гірськолижного туризму, розвитку гідроенергетики.
Наиболее крупными центрами целлюлозно-бумажной промышленности являются Сегежа (ОАО Сегежский целлюлозно-бумажный комбинат) и Кондопога (ОАО «Кондопога» – Кондопожский целлюлозно-бумажный комбинат) в Республике Карелии. В этом регионе производится около половины всей бумаги района.