Канада:
Канада має розвинуту нафтопереробну і хімічну галузі промисловості, які відіграють важливу роль у формуванні експортного потенціалу. Гірничо-хімічна галузь представлена, перш за все, видобутком калійних солей. Важливе місце належить основній або неорганічній хімії, яка спеціалізується на виробництві мінеральних добрив (калійних, азотних, фосфорних) — третє місце після США та Китаю. Важливу роль у структурі промисловості відіграє органічна хімія, яка охоплює виробництво пластмас (дев'яте місце у світі), синтетичного каучуку, хімічних волокон. Основними центрами є: Сарнія, Монреаль, Торонто та ін.
За заготівлею деревини Канада посідає п'яте місце, а за виробництвом пиломатеріалів і паперу — третє місце у світі. В експорті пиломатеріалів і паперу Канада — світовий лідер. Найбільші підприємства деревообробної та целюлозно-паперової промисловості розміщені у лісовому поясі країни (на заході).
Канада має розвинуту нафтопереробну і хімічну галузі промисловості, які відіграють важливу роль у формуванні експортного потенціалу. Гірничо-хімічна галузь представлена, перш за все, видобутком калійних солей.
Легка і харчова промисловість Канади орієнтуються на споживача і їх розміщення збігається з розселенням населення. Товарами легкої промисловості Канада забезпечує свої потреби тільки на 50 %.
Японія:
На частку важкої промисловості припадає 3/4 загального обсягу промислового виробництва. Однією з економічних проблем Японії є залежність від імпорту енергоносіїв. Тривалий час основою енергетики країни було власне вугілля, вода та деревина. Потім масштаби споживання імпортної нафти, коксівного вугілля, газу почали стрімко зростати. Великі нафтопереробні підприємства розміщені у портових містах (Йокогама, Нагоя, Кітакюсю).
Розвинені деревообробна і целюлозно-паперова, поліграфічна, текстильна і харчова галузі. Традиційними залишаються виробництва натурального шовку, порцеляни, кераміки, лаків, ляльок та інших іграшок.
Машинобудування — провідна галузь промисловості. У галузевій структурі виділяються транспортне машинобудування, верстатобудування, виробництво електротехнічних виробів, електроніки, гірничошахтного устаткування, будівельних машин, оптичної та медичної апаратури, устаткування для текстильної, хімічної, харчової промисловості, побутових електротоварів.
Вода — обязательное условие жизни, и по сути — главное богатство нашей планеты.
Круговорот в природе - это непрерывный процесс, во время которого происходит постоянное перемещение воды на планете. Наука выделяет несколько этапов:
1. Испарение с образованием пара, образование облаков;
2. Перенос облаков в атмосфере с формированием туч;
3. В виде осадков влага возвращается на земную поверхность.
Какими свойствами обладает вода?
Ее свойства подчас незаметны для нас, однако имеют огромное значение для всего живого. Выделяют как химические, так физические свойства. К первой группе относят:
вступать в реакцию с металлами и неметаллами;
взаимодействие с электрическим током;
образование кристаллогидратов и гидратов;
реакция с оксидами неметаллов и металлов.
Ко второй группе — физическим свойствам, относятся:
цвет;
запах;
температура;
вязкость;
радиоактивность.
Одно из уникальных ее свойств — одновременное нахождение в трех состояниях:
жидкость;
твердое тело;
газообразное.
Интересные факты:
1. В районе Южнокорейского полуострова каждый год происходит одно и тоже явление: море расступается, обнажая тропу длиной 3 километра. Посмотреть на это явление со всего мира съезжается много людей, а у местного населения даже существует праздник — «Разделение моря».
2.Как это не странно, но самую полноводную и длинную реку Южноамериканского континента — Амазонку, не пересекает ни один мост. И это при том, что ее длина более 7000 километров.
3. Интересное место расположено в Польше — «Речной перекресток». Особенностью является то, что две реки пересекаются под идеальным углом 90˚, более того, воды их не смешиваются из-за разности температуры и скорости течения.