Объяснение:
Через відособленість материка та відсутність зледеніння більшість видів рослин і тварин Австралії є своєрідними пережитками минулих геологічних епох. Це — релікти (з латинської — "залишки"). Тут зустрічаються також види, яких немає більше ніде на земній кулі. Вони називаються ендеміками. Водночас ізольованість материка призвела до порівняної бідності видового складу живих організмів.
Одна з найпоширеніших рослин Австралії — евкаліпт. На материку їх налічується близько 350 видів — від чагарників до велетнів у 150 м заввишки. Більшість евкаліптів надає перевагу вологим місцям.
З-поміж тварин найпоширеніші в Австралії сумчасті: кенгуру, вомбати, ведмідь-коала, бідки, летяги, соні та ін.
Тільки в Австралії живуть яйцекладні ссавці — качконіс і єхидна. Вони відкладають яйця, а немовлят вигодовують молоком. Цих тварин вважають примітивними ссавцями. Справжніх ссавців на материку до появи переселенців не було. Зовсім мало тут і хижаків. Тільки на Тасманії збереглися сумчастий вовк і сумчастий диявол
Цікавим є світ птахів Австралії, що також представлений переважно ендемічними видами. Яскраво забарвлені папуги і райські птахи, вражають своєю красою, зимородок кукабарра здатний імітувати голоси різних тварин, а сміттєві кури будують із сміття справжні інкубатори. Австралійський страус ему разом із кенгуру є офіційним символом Австралії.
Небезпечним хижаком Австралії є дінго — здичавілий собака. Європейські переселенці завезли на материк свійських тварин. Деякі з них, наприклад кролі, так розплодилися, що завдають великої шкоди пасовищам.
Рельеф оказывает значительное влияние на другие компоненты природы. К примеру, горный рельеф значительно сказывается на климате. Температура и влажность на противоположных склонах может сильно отличаться. Так же нельзя сравнивать почвы и растительность равнин и гор, расположенных в одной и той же местности. Для равнинных территорий, как правило, характерна широтная зональность. Смены природных компонентов в горах подчиняется законам высотной поясности. Сильно расчленённый рельеф негативно сказывается на жизни и хозяйственной деятельности человека. Возникают сложности с ведением сельского хозяйства, постройкой городов и транспортных путей. На больших высотах люди и вовсе стараются не селится, хотя могут разводить некоторое домашнее хозяйство.
Так как всё остальное находится не по дороге, а в другую сторону проверяла на карте))