1) карты северной африки или африки в целом
2) в северной части материка. столица - рабат.
3) основная форма рельефа - горы. на юге атласские горы, побережье атлантики равнинное. в марокко открыты и разведаны месторождения нефти, природного горючего газа, ископаемых углей и горючих сланцев, руд урана, железа, марганца, и никеля, вольфрама, молибдена и олова, меди, свинца и цинка, сурьмы, ртути, золота и серебра, редкометалльных и слюдяных пегматитов, а также асбеста, барита, бентонитовых глин, гипса, ангидрита, диатомита, магнезита, пирротина, каменной и калийной солей, флюорита и фосфоритов.
4 - климат при перемещении по территории марокко несколько изменяется. на средиземноморском побережье страны климат мягкий, субтропический. средняя температура здесь летом составляет около +24-28 с (иногда достигая +30-35 с и выше, в случае дующего из сахары ветра шерги), а зимой +10-12 с. при движении на юг климат становится всё более континентальным, с жарким (до +37 с) летом и прохладной (до + 5 с) зимой. осадков выпадает от 500—1000 мм в год на севере и менее 200 мм в год на юге.
5 - главные реки страны: мулуя, в средиземное море, и себу, в атлантический океан.
6 - пустыни на юге ( сухо весь год, осадков практически нет или осень мало). полупустыни. жестколиственные леса.
7. арабы и берберы. арабы живут в городах, берберы - кочевники в пустынях.
Зміна в пейзажі по тону і кольором в різний час сутокСкажіте ласка, куди виходять вікна вашого будинку?
Будить вас сонце вранці, пробиваючись променями у вікно?
Або сонце проводжає вечір ласкавими променями, м’яко відбиваючись у вікнах вашого будинку?
Звичайно, знайома нам картина сходу і заходу сонця залежить від того, на яку сторону виходять вікна нашого будинку. Якщо не брати до уваги, похмуру погоду коли сонця попросту не видно, то зустріч сонця на світанку і проводжання його на заході відбувається регулярно два рази на добу – вранці і ввечері.
Приклад: Проведіть по картинці мишкою зліва направо.
Трохи важкувато?
Тоді сюди: Час доби для дітей +3 до> 7
Що таке час доби.
Доба – це цикл часу, протягом якого сонце піднімаючись зі сходу проходить по небосхилу і заходить на заході, потім, коли на нашій половині землі настає ніч, сонце проходить оборот з іншої частини планети і знову піднімається з боку сходу.
Доба триває рівно 24 години. Щогодини складається з 60 хвилин. Кожна хвилина з 60 секунд. Відповідно, добу = 24 години = 1440 хвилин = 86400 секунд. Для зручності позначення часу застосовують два формати:
12-ти годинний формат часу – час до полудня від 0 годин 00 хвилин до 11:00 59 хвилин (am) і послеполуденное час від 12:00 00 хвилин до 11:00 59 хвилин (pm). такий формат часу встановлений в Англії, Ірландії, Франції, Греції, Туреччини, також застосовується Австралії, Канаді, США і на Філіппінах.
24 годинний формат часу – від 0 годин 00 хвилин до 23 годин 59 хвилин. Найбільш поширений формат часу застосовуваний у Росії і в багатьох інших країнах світу.
Як відбувається зміна дня і ночі на землі
час сутокПомімо обертання землі навколо сонця (календарний рік) земну кулю обертається навколо своєї осі. Повний оберт навколо своєї осі відбувається за 24 години, які називають добою.
При цьому перебуваючи на поверхні Землі ми не відчуваємо руху земної кулі, а лише можемо гати його, виходячи з відомого переміщення сонця, зірок, відносно Землі.
Умовно, час доби ділиться на кілька частин:
Ранок – починається зі світанку неба на його східній частині і сходу сонця з-за обрію.
День – рух сонця по небосхилу зі сходу на захід.
Вечір – заходом сонця на заході неба і поступово вщухають кольору заходу.
Ніч – темний час доби. У цей час сонце проходить з іншого боку земної кулі відносно нас.
Так як Земля складається з континентів, знаходяться по обидві сторони земної кулі, то час доби в кажой частині Землі різне. Так якщо Нью-Йорку ще триває ніч, то в Лондоні вже настав ранок, у Москві розпал дня опівдні, а в Петропавловськ-Камчатському вже вечір.