Клімат має великий вплив на рельєф. Особливо це стосується великих форм рельєфу – гір. Вони затримують холодні маси, а гірські хребти є кордоном, який розділяє області з різними кліматичними умовами. Характерні риси такого впливу:
Створюються відмінні риси клімату всередині гірських країн. Гірські системи порушують процеси атмосферної циркуляції і повітряних мас, чим і здійснюють величезний вплив на погоду і клімат прилеглих районів. Зі збільшенням висоти в горах зменшується товща атмосфери і зростає сонячна радіація. Взимку хмарність зменшується і на рівнинах панує тепла погода. Також з висотою зростає і кількість опадів. Величезний вплив гір на розподіл снігового покриву і на швидкість вітру. Основні кліматоутворюючі фактори з точки зору рельєфу:
•форма або тип рельєфу •експозиція схилів •висота місця над рівнем моря: на кожні 1000 м підйому температура знижується на 7С •нахил схилів
Від рельєфу безпосередньо залежить перерозподіл кількості вологи і тепла. У зв’язку з цим в одній кліматичній зоні можуть складатися різні типи клімату з відмінним рослиним і твариним світом.
Тому в районах високогірних тропіків холодніше ніж, на тій же ширині, тільки на морських узбережжях.
Для того, чтобы определить географические координаты точки, возьмите карту с обозначением меридианов и параллелей. Учтите, чем больше будет частота этих линий и подробнее карта, тем точнее вам удастся определить широту и долготу, из которых состоят любые координаты. 2 Чтобы найти широту, используйте горизонтальные линии, начерченные на карте – параллели. Определите, на какой параллели находится ваша точка, и найдите ее значение в градусах. Около каждой горизонтальной параллели есть обозначение в градусах (слева и справа). Если точка расположена прямо на ней, смело делайте вывод о том, что ее широта равна этому значению. 3 Если же выбранное место лежит между двумя параллелями, указанными на карте, определите широту ближайшей к нему параллели и прибавьте к ней длину дуги в градусах до точки. Длину дуги посчитайте при транспортира или примерно, на глаз. Например, если точка посередине между параллелями 30º и 35º, то ее широта будет равна 32,5º. Поставьте обозначение N, если точка расположена над экватором (северная широта) и обозначение S, если она находится под экватором (южная широта). 4 Определить долготу вам меридианы – вертикальные линии на карте. Найдите меридиан, ближе всего расположенный на карте к вашей точке и посмотрите его координаты, указанные сверху и снизу (в градусах). Измерьте с транспортира или прикиньте на глаз длину дуги между этим меридианом и выбранным местом. Прибавьте полученное расстояние в градусах к найденному значению долготы и получите долготу искомой точки.
Объяснение:
Радіус це діаметр поділений на 2
8/2=4
Радіус це проведена з центру кола пряма до краю кола.