const
AOper: array [0..3] of string = ('+', '-', '*', '/');
var
a, b, Oper: Integer;
r: Real;
begin
Randomize; // инициализация датчика случайных чисел
a := Random (1001);
b := Random (1001);
Oper := Random (4);
case Oper of
0: r := a + b;
1: r := a - b;
2: r := a * b;
3:if b <> 0 then begin
r := a / b;
end else begin
WriteLn ('Произошла ошибка при делении на ноль');
Exit;
end
else r := -1;
end;
WriteLn (a);
WriteLn (b);
WriteLn (Aoper [Oper]);
if (r >= 0) and (r - Trunc (r) = 0) then begin // если в результате получилось положительное целое число
WriteLn ('yes');
WriteLn (r :6 :0);
end else
WriteLn (' no');
ReadLn;
end.
Объяснение:
r - Trunc (r) // это выделение дробной части числа
Інтернет-енциклопедії, словники та онлайн-перекладачі
Перегляд презентації
Тема: робота з інтернет енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Навчальна мета: ознайомити з роботи з веб-енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Розвиваюча мета: розвити уявлення учнів щодо використання новітніх технологій у навчанні.
Виховна мета: виховати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. ВІДТВОРЕННЯ І КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Лови помилку»
На картках записані групи слів. Учні викреслюють зайве поняття, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.
1. Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка.
2. Пошук, ключові слова, обліковий запис.
3. Зображення, папка, фрагмент тексту.
4. Гіперпосилання, веб-сайт, ім'я комп'ютера.
5. Локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп'ютер.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Чи доводилось вам шукати пояснення конк