Відповідь:
Алгоритм— точно визначена послідовність дій, що ведуть від варіацій початкових даних до шуканого результату. При написанні комп'ютерних програм алгоритм описує логічну послідовність операцій.
Алгоритм має такі властивості:
1. Скінченність — алгоритм повинен завершуватися за скінченну кількість кроків.
2. Масовість - застосування конкретного алгоритму для розв'язання цілого класу однотипних задач із різними наборами вхідних даних.
3. Дискретність - можливість розчленування процесу виконання алгоритму на окремі кроки.
4. Елементарність -крок алгоритму має бути елементарним, можливість виконання якого людиною або машиною не викликає сумнівів.
5. Детермінованість - однозначність процесу виконання алгоритму. Результат роботи алгоритму однозначний при однакових наборах вхідних даних.
6. Результативність - алгоритм повинен завжди приводити до певного результату. Він не може закінчувати свою роботу невизначеною ситуацією.
7. Формальність - виконавець алгоритму повинен отримати результат, не вникаючи в його суть. Так, комп'ютери, виконуючи автоматизовані алгоритми, не розуміють суть завдання.
8. Ефективність - алгоритм повинен бути по можливост виконуватися з мінімальними витратами машинного часу та апаратного забезпечення.
За до алгоритму кожний конкретний результат отримується за скінченну кількість кроків зі скінченної множини даних. Якщо для певних початкових даних процес виконання алгоритму завершується з отриманням результату, кажуть, що до таких даних алгоритм застосовний. Проте в деяких ситуаціях процес виконання алгоритму для певних початкових даних продовжується необмежено. Тоді кажуть, що до таких початкових даних алгоритм незастосовний.
Алгоритмізація- це сукупність взаємопов'язаних дій, що виконуються в процесі розробки та обґрунтування алгоритму.
Алгоритмізація включає:
• розчленування обчислювального процесу на автономні кроки;
• формальний запис змісту кожного кроку обчислювального процесу;
• визначення порядку виконання виділених кроків;
• перевірку правильності роботи алгоритму при реалізації заданого методу обчислення.
Існує кілька в запису алгоритмів:
• словесна форма алгоритму;
• словесно-формульний запис алгоритму;
• графічний запис алгоритму б, що використовує псевдокоди запису алгоритмів повинні відповідати таким вимогам:
• забезпечувати компактний і наглядний запис алгоритму;
• бути якомога зрозумілішим і потребувати мінімуму додаткових пояснень;
• містити строгі правила запису алгоритму, щоб уникнути неоднозначності розуміння відповідних записів;
• забезпечувати достатньо формальний перехід на мови програмування високого рівня.
При записі алгоритму у словесній формі існує загальна методика: кожний алгоритм повинен мати ім'я, що розкриває його зміст. Необхідно позначити початок і закінчення алгоритму, описати вхідні та вихідні дані, що є результатом роботи алгоритму, передбачити команди, що дозволять виконувати певні дії над введеними даними.
Словесно-формульный запис алгоритму відбувається за до слів та формул та, як правило, розкриває зміст етапів виконання алгоритму на професійній мові предметної області в довільній формі. Алгоритм повинен бути записаний так, щоб зміст фрази однозначно визначався її формою.
Графічний запис алгоритму відбувається за до спеціальних графічних схем алгоритмів — блок-схем. Блок-схема алгоритму є системою зв'язаних геометричних фігур з коротким словесним доповненням. Кожна з фігур відображає один крок розв'язку задачі й називається блоком. Послідовність виконання кроків вказується стрілочками, що їх з'єднують. Усередині блоків проводять формалізовані записи, що розкривають зміст виконуваних операцій. У схемі блоки намагаються розміщувати зверху вниз, у порядку їх виконання. Для наочності операції різного виду відображаються на схемі різними геометричними фігурами:
Пояснення: З Вас ♥
Умение решать системы уравнений часто может принести пользу не только в учебе, но и на практике. В то же время, далеко не каждый пользователь ПК знает, что в Экселе существует собственные варианты решений линейных уравнений. Давайте узнаем, как с применением инструментария этого табличного процессора выполнить данную задачу различными .
Варианты решений
Любое уравнение может считаться решенным только тогда, когда будут отысканы его корни. В программе Excel существует несколько вариантов поиска корней. Давайте рассмотрим каждый из них.
1: матричный метод
Самый распространенный решения системы линейных уравнений инструментами Excel – это применение матричного метода. Он заключается в построении матрицы из коэффициентов выражений, а затем в создании обратной матрицы. Попробуем использовать данный метод для решения следующей системы уравнений:
14x1+2x2+8x4=218
7x1-3x2+5x3+12x4=213
5x1+x2-2x3+4x4=83
6x1+2x2+x3-3x4=21
Заполняем матрицу числами, которые являются коэффициентами уравнения. Данные числа должны располагаться последовательно по порядку с учетом расположения каждого корня, которому они соответствуют. Если в каком-то выражении один из корней отсутствует, то в этом случае коэффициент считается равным нулю. Если коэффициент не обозначен в уравнении, но соответствующий корень имеется, то считается, что коэффициент равен 1. Обозначаем полученную таблицу, как вектор A.
Матрица в Microsoft Excel
Отдельно записываем значения после знака «равно». Обозначаем их общим наименованием, как вектор B.
Вектор B в Microsoft Excel
Теперь для нахождения корней уравнения, прежде всего, нам нужно отыскать матрицу, обратную существующей. К счастью, в Эксель имеется специальный оператор, который предназначен для решения данной задачи. Называется он МОБР. Он имеет довольно простой синтаксис:
=МОБР(массив)
Аргумент «Массив» — это, собственно, адрес исходной таблицы.
Итак, выделяем на листе область пустых ячеек, которая по размеру равна диапазону исходной матрицы. Щелкаем по кнопке «Вставить функцию», расположенную около строки формул.
Переход в Мастер функций в Microsoft Excel
Выполняется запуск Мастера функций. Переходим в категорию «Математические». В представившемся списке ищем наименование «МОБР». После того, как оно отыскано, выделяем его и жмем на кнопку «OK».
Переход к аргументам функции МОБР в Microsoft Excel
50 -50 0.75
50 -50 0.5
Объяснение:
осылай деп ойлаймын, дұрыс болмаса кешір