1. Двічі клацаємо лівою кнопкою миші на формулі в Word – документі для відкриття вікна додатка MathType
2. Вибираємо в меню пункт Установки -> Вырезание и копирование…
3. Переставити радіокнопку на MathML or TeX .
4. Для економії місця прибрати галочки з обох підпунктів --- Include translator name in translation і Include MathType data in translation. 5. Натиснути OK. Ці налаштування зберігаються і в нових сесіях роботи з текстовим редактором Word.
Для копіювання будь-якої формули необхідно: 1. Виділити цю формулу (наприклад, одним натисканням на формулі лівою кнопкою миші)
2. Вибираємо в меню додатка Word пункт Формула -> Переключить в Tex (Рис.5) (або комбінацію “Alt + \”). Вказані кнопка та комбінація працюють як перемикачі: повторне натискання приводить до початкового виду формули
3. Копіюємо код формули в форматі Tex (“Ctrl + C”). 4. Переходимо до вікна редагування тестів в системі JetIQ, клацаємо лівою кнопкою миші в місті введення формули та клацанням лівою кнопкою миші на символі відкриваємо вікно вбудованого редактора Tex «Математика у Tex»
5. Клацати лівою кнопкою миші у верхній половині вбудованого вікна «Математика у Tex», де стандартно записаний код для формули коренів повного квадратного рівняння, не обов’язково, оскільки воно вже активне. Виділяємо весь текст (наприклад, “Ctl + A”) та вставляємо формулу з буферу обміну (“Ctl + V”)
6. В нашому прикладі, в нижній половині вікна «Математика у Tex» з’явилася потрібна формула, що оформлена з відповідним дизайном. З обох сторін формули знаходяться по два символи, виділені червоним кольором \[ та \]. Ці символи необхідно видалити вручну в коді формули, що розміщений у верхній (текстовій) половині цього вікна
7. Тиснемо кнопку «ОК» і отримаємо готову формулу в тексті поточного питання тестів
8. Розмір шрифту формул можна міняти за до тієї самої кнопки, що і для шрифту тексту. Зауваження. 1. Отже, запропоновано б перенесення формул, що набрані за до в Word-документі, у вбудований в систему JetIQ додаток Tex. Цей б створений на основі аналізу інтернет-рекомендацій та власних експериментів. Цілком можливо, що існують більш ефективн Код формули в синтаксисі Tex, що отриманий під час конвертації з Mathtype, часто є більш громіздким, ніж це можна б було зробити вручну, але на зовнішній вигляд формули, в більшості випадків, це не впливає. 3. З обох сторін формули можуть з’явитися інші зайві символи, ніж в нашому прикладі (див. п. 7). Крім цього, виникають й інші ситуації, зокрема описані в наступному пункті. 4. В деяких випадках зовнішній вигляд формули не є найкращим, наприклад, див. рис
Набрана вручну ця формула має вигляд, що повністю збігаєтся з традиційним записом границь
Все одно, практика показала, що запропонований б стане в нагоді в багатьох випадках.
Средства обеспечения определенных информационных услуг для пользователей сети принято называть службами Интернета. Кроме понятия «служба» существует еще понятие «сервис». Часто разницу между ними довольно трудно уловить. Число различных служб и сервисов в сети непрерывно растет. Опишем лишь некоторые самые известные службы, разделив их на коммуникационные и информационные.
Еще раз обратим внимание на то, что все службы Интернета основаны на взаимодействии двух программ. Одна из этих программ - сервер, а другая программа - клиент. Они взаимодействуют по определённым правилам, заданным в протоколах
Протокол службы - технический стандарт (система правил), определяющий технические особенности взаимодействия почтовых серверов друг с другом и с почтовым клиентом.
Если протокол ТСР/IР называется базовым протоколом Интернета, то протоколы служб можно назвать прикладными протоколами (иногда их называют протоколами второго уровня).
Поясним смысл еще двух терминов, которые будут дальше использоваться. Режим on-line — это режим работы пользователя в состоянии подключения к какому-либо серверу Сети. Состояние отключенной связи называется режимом оff-line. Аналогия: общение по телефону всегда происходит в режиме on-line. При отправлении телеграммы вы заполняете бланк в режиме оff-line, затем телеграфист в режиме on-line передает телеграмму по линии связи; а затем получатель читает телеграмму в режиме оff-line.