1. A & B: В Африке водятся жирафы, и в Мурманске идёт снег. A | B: В Африке водятся жирафы, или в Мурманске идёт снег. A xor B: В Африке водятся жирафы, или в Мурманске идёт снег, но не одновременно. A -> B: Если в Африке водятся жирафы, то в Мурманске идёт снег. !A & !B: В Африке не водятся жирафы, и в Мурманске не идёт снег. Возможны и другие высказывания. & - логическое и, | - логическое или, xor - исключающее или, ! - отрицание, -> - импликация.
2. A = "Винни-Пух любит мёд" B = "Дверь в дом открыта" Исходное высказывание через A, B записывается так: A & B. Нужно построить отрицание !(A & B). По законам де Моргана это еще эквивалентно такому: !A | !B. !(A & B) = Неверно, что Винни-Пух любит мёд и дверь в дом открыта. !A | !B = Винни-Пух не любит мёд или дверь в дом закрыта.
Інтернет-енциклопедії, словники та онлайн-перекладачі
Перегляд презентації
Тема: робота з інтернет енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Навчальна мета: ознайомити з роботи з веб-енциклопедіями, словниками та онлайн перекладачами.
Розвиваюча мета: розвити уявлення учнів щодо використання новітніх технологій у навчанні.
Виховна мета: виховати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
III. ВІДТВОРЕННЯ І КОРИГУВАННЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра «Лови помилку»
На картках записані групи слів. Учні викреслюють зайве поняття, обмінюються картками, здійснюють взаємоперевірку.
1. Веб-сайт, веб-браузер, мережна папка.
2. Пошук, ключові слова, обліковий запис.
3. Зображення, папка, фрагмент тексту.
4. Гіперпосилання, веб-сайт, ім'я комп'ютера.
5. Локальна мережа, Інтернет, глобальна мережа, комп'ютер.
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
— Чи доводилось вам шукати пояснення конк