М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
АуTист
АуTист
21.08.2021 19:33 •  История

Цікаві факти про виникнення козацтва ​

👇
Ответ:
vashchilkophoto
vashchilkophoto
21.08.2021

ответ:

гіпотеза слов'янських колоністів  

відповідно до гіпотези с. м. соловйова, яку він постійно згадує на сторінках своєї праці « історія росії з найдавніших часів », козаками на русі c xiv-xv ст. називали людей вільних, не пов'язаних ніякими зобов'язаннями, готових до робіт по найму і вільно переміщалися з місця на місце, незалежно від їх мови, віри і походження. у xiv-xvi ст. саме з середовища таких людей князі, бояри і багаті купці починають споряджати промислові експедиції в віддалені, малозаселені регіони русі з метою розвідки нових земель, шляхів, торгівлі, полювання (зокрема, «промислу хутра»), рибного лову і т. д .: «князі посилали натовпу своїх промисловців, ватаги, до білого моря і північного океану, в країну терськую і печерську за рибою, звіром і птахом: з грамоти великого князя андрія олександровича дізнаємося, що вже тоді три ватаги великокнязівські ходили на море зі своїм ватамманом (ватагаманом , отаманом) » . саме з цих людей виникали перші козачі дружини

козаки - тюрки  

слово «козак» у різних діалектних формах і значеннях здавна існує в мові і культурі різних тюркських народів великого степу.

для щодо численного тюркського народу казахів є самоназвою в од. ч. - каз. « қазақ » , яке сходить і пов'язане з тюркським значенням «вільний незалежний кочівник» [49] .

після проводів родича в далеку дорогу і розставання сибірські татари за традицією п'ють чай, званий «касгак-цай» , а у ногайських татар існує пісенний жанр - «пісні козаків», головними героями в яких виступають молоді неодружені чоловіки.

у дійшли до нас письмових та усних текстах тюркських народів, висхідних до подій середньовіччя, догляд героя в «козаки» - поширений сюжетний хід. [ джерело не вказано 1344 дня ]

про відхід чингісхана в «козаки» - періоді відлюдництва і вигнання - йдеться в мав ходінні у татар «чингиз дафтарі-наме», рукописні списки якого відомі з xvii століття, а в xix столітті твір було переведено на російську мову (життя джінгіз'-хана. пер. з татарського в. луганський.)

змішана версія

на думку л. гумільова козацтво виникло шляхом злиття касогів і бродників [59] після монголо-татарської навали . касоги (касах, касак, ка-азат) - заселяли територію нижньої кубані в x-xiv століттях древній народ, пізніше асимільований адигеї , а бродники - російськомовний змішаний народ тюрко-слов'янського походження, що ввібрав залишки хазар і огуз . як зазначає в. а. п'янков, з касогами можна пов'язати ряд археологічних пам'яток, характерних для носіїв салтівська культури . хоча самі адигеї вже не пам'ятають про асиміляцію ними касогов, а не тільки зіхов, але вони довго зберігали айдар, до сих пір осетини називають кабардинців (але не інших адигів) "кесег / кесгон"; близько цього сванські назву кабардинців і т.д. хоча фольклор ні самих кабардинців, ні інших адигів не пам'ятає про асиміляцію ними касогов, а, наприклад, редедя називається адигських князем, але, можливо, відгомін забутого етноніма зберегла родовід книга, використана для написання «історії адигейського народу», в якій повідомляється про прадіда знаменитого князя інала по імені кес.

козаки - нащадки автохтонного праслов'янського населення дикого поля  

в своїй роботі «історія русі та російського слова» питання про козаків, в. в. кожинов пише наступне:

мова йде про здавна заселеному вихідцями з основної русі просторі між річками воронежем і хопром, а якщо міряти з півночі на південь - від річки цни до нинішньої станиці вешенській на середньому дону (нині це простір входить своїми окремими частинами в липецьку, тамбовську, воронезької, волгоградської і ростовську області). давно встановлено, що східнослов'янські, - головним чином северянське, - поселення були тут ще в viii-ix століттях (потім росіяни змушені були піти звідси через різних небезпек, пов'язаних з військовою практикою хазарського каганату але набагато менш відомо, що не пізніше xii століття (а вірніше, навіть ще раніше - незабаром після загибелі хозарського каганату, в кінці x століття) сюди знову з'явилися російські переселенці. вони виявилися поза владою будь-якого князівства, і саме тут, на цій мало відомою околиці тодішньої русі, як аргументовано доводить у своїй книзі а. а. шенников , почало складатися козацтво.

зараз важливо затвердити одне: майбутні козаки, очевидно, принесли сюди епос не в xv-xvi століттях, а не пізніше xii століття (тобто, можливо, і в xi столітті), коли його життя дійсно ще тривала на русі (до речі сказати, саме слово «козак» широко вживається в писемності вже з xv століття; в усну мову воно увійшло, без сумніву, набагато раніше).

4,4(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Конкистадоры следуя писанию Библии и не находя в ней упоминания про индейцев и их территории, не находили оснований считать местное население равноправными людьми. Следовательно их было необходимо перевести в лоно христианства, либо уничтожить. Конкистадоры считали себя носителями истинной веры, в то время как индейцы казались им дикарями и безбожниками.
Ну и самый банальный повод-это жажда наживы. И большинстве случаев выражаемое желание служить короне было прикрытием цели собственного обогащения, ибо большинство конкистадоров нанимаось в войска именно ради этого.
4,4(23 оценок)
Ответ:
Уже более 1 млн. лет назад питекантропы добывали пищу путем охоты. Неандертальцы использовали для охоты разнообразные ка­менные орудия, загоняли добычу коллектив­но. Кроманьонцы создали силки, остроги, копьеметалки и другие при Одна­ко все это не вносило серьезных изменений в структуру экосистем. Воздействие человека на природу усилилось в эпоху неолита, когда все большее значение стали приобретать скотовод­ство и земледелие. Человек начал разрушать естественные сообщества, не оказывая, одна­ко, пока еще глобального воздействия на био­сферу в целом. Тем не менее нерегулируемый выпас скота, а также сведение лесов ради топ­лива и под посевы уже в то время изменяли со­стояние многих природных экосистем. Вопрос 2. К какому периоду развития челове­ческого общества относится зарождение сельскохо­зяйственного производства? Сельское хозяйство появилось после окон­чания оледенения в эпоху неолита (нового ка­менного века). Обычно этот период датируют 8-3 тысячелетиями до н. э. В это время чело­век одомашнил несколько видов животных (сначала собаку, затем копытных — свинью, овцу, козу, корову, лошадь) и начал возделы­вать первые культурные растения (пшеницу, ячмень, бобовые). Вопрос 3. Назовите причины возможного воз­никновения недостатка воды в ряде районов мира. Недостаток воды может возникнуть в ре­зультате различных действий человека. При возведении плотин, изменении русла рек про­исходит перераспределение водостока: одни территории заливаются, другие начинают страдать от засухи. Усиленное испарение с по­верхности водохранилищ ведет не только к об­разованию дефицита воды, но и изменяет кли­мат целых регионов. Поливное земледелие ис­тощает запасы поверхностных и почвенных вод. Вырубка лесов на границе с пустынями формированию новых территорий с недостатком воды. Наконец, причинами мо­гут быть высокая плотность населения, чрез­мерные потребности промышленности, а также загрязнение имеющихся водных запасов. Вопрос 4. Как сказывается на состоянии био­сферы уничтожение лесов? Сведение лесов катастрофически ухудшает состояние биосферы в целом. В результате вы­рубки усиливается поверхностный сток воды, что повышает вероятность наводнений. Начи­нается интенсивная эрозия почвы, ведущая к разрушению плодородного слоя и загрязнению водоемов органическими веществами, цвете­нию воды и т. п. Сведение лесов увеличивает количество углекислого газа в атмосфере, что является одним из факторов усиления парни­кового эффекта; в воздухе растет количество пыли; актуальна и опасность постепенного уменьшения количества кислорода. Вырубка крупных деревьев разрушает ус­тоявшиеся лесные экосистемы. Они сменяют­ся гораздо менее продуктивными биоценоза­ми: мелколесьем, болотами, полупустынями. При этом могут безвозвратно исчезать десятки видов растений и животных. В настоящее время основными «легкими» нашей планеты являются экваториальные тропические леса и тайга. Обе эти группы эко­систем нуждаются в чрезвычайно бережном отношении и охране.
4,6(42 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ