Моя улюблена тема з історії ) Отже , у 13 столітті жорстока навала монголів охопила Україну . Взагалі , в чому полягала суть ? Монголи охопили не тільки Україну а й інші країни . Племена під приводом Чингісхана об"єднались в одну могутню армію і почали свій наступ . У 1222 р. монголо-татарські війська, подолавши Кавказ, рушили в половецькі степи , де відбулась битва на Дону , в якій половці зазнали поразки . Потім половці звернулися по до до руських князів . І відбулася відома битва на річці Калка 1223 року з об"єднаних військ . До речі , в цій битві руські війська домінували , але через неузгоджені рішення зазнали нещівної поразки . Одна з найважливіших дат монгольської навали це 1240 рік , коли вони захопили Київ . Але ще 1239 року було захоплено Переяслав, Чернігів . Це було створенно уже під керівництвом онука Чингісхана - Батия . До речі часто зустрічається питання , де українці дали останню відсіч монголам - під стінами Десятинної церкви . Також Батий завдав краху і Галицько-Волинському князівству . Із 74 міст колишньої Київської Русі 49 було розорено, 14 – вже більше не піднялися з руїн, 15 – із часом перетворилися на села.У перші 50 років монгольського панування не було побудовано жодного нового міста, а кам'яне будівництво лише через 100 років досягло домонгольського рівня. Господарство також занепало . У чому виявляється залежність від монголів ? Землі України були приєднані до Золотої Орди - дуже могутньої держави монголів . Хоч дивно , але вони толерантно ставились до релігії і самої України , тому саме в цій сфері після захвачення України жити було людям легше , ніж могло здаватись .
ответ:
1) в женеве кальвин представил проект устава церкви, который был утверждён 20 ноября генеральным собранием граждан. устав предусматривал избрание 12 старейшин, которые должны были надзирать за жизнью членов общины.
жана калинина называли"женевским папой " потому что он жил в женеве и был протестантом (сторонником реформации).
основа кальвинизма-учение о божественном предопределении одних людей к "спасению" и др. - к "осуждению".добродетелями бьiли умеренность и бережливость, режим мирского аскетизма, религиозная нетерпимость.
2) пресвитерианство отрицает необходимость участия духовенства в вопросе спасения и, в связи с этим, в пресвитерианских церквях отсутствует епископальное устройство, а церковная организация представляет собой совокупность приходов, пасторами и пресвитерами, избираемыми прихожанами.
священников, возведенных в сан, в кальвинистской церкви не было. проповедников-пасторов избирали из наиболее образованных и подготовленных для проведения службы. пресвитеры и пасторы составляли — орган, руководивший духовными и светскими делами общины. для решения теоретических вопросов веры собирались съезды кальвинистских пасторов — конгрегации.
за отступление от кальвинистского учения людей жестоко наказывали.