М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
vasdehinskil
vasdehinskil
22.10.2021 03:55 •  История

Написать сообщение о любом лице,пострадавшем во время сталинский репрессий.

👇
Ответ:
ЛераКотМи
ЛераКотМи
22.10.2021
Осип мандельштам.

живший в имперской россии, мандельштам не мог воспринять новую советскую страну. он пытался сопротивляться, писал стихотворения, в самых горьких строках которых не ослабевает восхищение перед жизнью. в них звучит настоящий восторг. но со временем писать ему становилось все тяжелее: поэт одновременно понимал величие революции, но вместе с тем он осознавал трагические стороны этого процесса, ту неизвестность, которую несет за собой этот процесс.

осип эмильевич не принял окружающую действительность и новую идеологию. поэт вошел в прямой конфликт с ними. для него сталинизм – отвратительное извращение социализма, которое затмило все идеалы нового строя. с этого времени в творчестве поэта звучит прямой вызов окружающей действительности и готовность принять ответные удары.

с каждым годом в творчестве поэта все ярче видно презрение к режиму и его вождю. в 1933 году мандельштам пишет стихотворение о сталине «мы живем, под собою не чуя страны». современники назвали этот поступок актом огромного гражданского мужества. а борис пастернак назвал этот поступок самоубийством.

мандельштам прочитал свою антисталинскую эпиграмму полутора десяткам человек. кто-то из них донес на поэта.

власть не могла позволить себе оставить мандельштамов в покое. секретарь союза писателей владимир ставский написал заявление на имя наркома внутренних дел николая ежова. ставский предлагал «решить вопрос с мандельштамом», а его стихи признал «похабными и клеветническими».

через год, в ночь с 1 на 2 мая 1938 года, прошел арест осипа эмильевича. приговор – пять лет лагерей за контрреволюционную деятельность.

поэта доставили на железнодорожную станцию черусти, откуда по этапу отправили на дальний восток.
4,8(38 оценок)
Ответ:
Nookrod
Nookrod
22.10.2021

объяснение:

ста́линские репре́ссии — массовые политические репрессии[1], осуществлявшиеся в в период сталинизма (конец 1920-х — начало 1950-х годов)[

4,7(27 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Феодальная раздро́бленность (удельная система) — период ослабления центральной власти в феодальных государствах в силу разной по своей продолжительности и эффекту децентрализации, обусловленной усилением крупных феодалов в условиях сеньориальной организации труда и воинской повинности. Новые, более мелкие территориальные образования ведут практически независимое существование, господствующим в них является натуральное хозяйство. Термин был широко распространён в советской и частично в российской марксистской историографии, и используется в различных значениях.

4,7(88 оценок)
Ответ:
veronika4848
veronika4848
22.10.2021

Основні причини греко-перських війн.

Найвищого розквіту Греція досягла в V ст. до н. е., причому значну роль у цьому відіграла перемога грецьких державу греко-перських війнах, які тривали протягом усієї першої половини V ст. до н. е.; ця перемога створила для піднесення грецького господарства і культури дуже сприятливі умови.

Перська знать намагалась підкорити і експлуатувати інші сусідні народи, придбати нові землі і рабів. Безпосередньо заінтересованою в цьому була та частина персів, яка перетворилася в па-нівну соціальну групу: царські радники, керівники військового ополчення, велика кількість чиновників, через яких здійснювалося управління захопленими землями.

Перську експансію підтримувала також торгова і рабовласницька аристократія Східного Середземномор’я, особливо торгово-рабовласницькі кола Фінікії. Співчувала персам також частина торгово-промислових кіл грецьких міст Малої Азії, яка була заінтересована в багатих східних ринках. Завдяки завоюванню Фінікії, Лідії і цілого ряду грецьких міст Малої Азії Персія перетворилася в могутню морську державу. Цьому сприяв також на-ступальний союз з Карфагенською республікою. Флот Карфагену, в разі наступу персів на Захід, повинен був напасти на Сіцілію, щоб позбавити її можливості допомагати балканським грекам.

Вторгнення персів у Європу почалося в 513 p., коли Дарій 1 рушив проти скіфів з метою підкорити собі Північне Причорномор’я. Однак підкорити скіфів йому не вдалось. Після кількох битв на території нинішньої Молдавії скіфи, безперервно відступаючи, завели його величезну армію (джерела перебільшено визначають її в 700 тисяч чоловік) в безводні степи. Перси нічого не могли зробити з невловимими скіфськими вершниками, які, несподівано нападаючи і відступаючи, знищували на шляху Дарія колодязі і джерела, скрізь винищували рослинність. Змучений безперервними сутичками, не бачачи кінця своїм блуканням по безлюдних степах, Дарій намагався домовитися із скіфськими царями. Але й ця спроба закінчилася невдачею. Втративши значну частину війська і не досягнувши в Скіфії ніяких результатів, перси змушені були повернутися назад.

Проте внаслідок цього походу, незважаючи на невдачу, в Скіфії, персам вдалося підкорити собі обидва береги Геллеспонту, сусідні області Фракії, Візантій і Халкедон, які були ключем до Понту, завдяки чому припинився зв’язок Греції з Північним Причорномор’ям і вся торгівля, що перебувала раніше в руках Афін, Мегар і малоазійських міст, перейшла до рук фінікій-ських купців. Одночасно перси підкорили ряд островів коло малоазійського узбережжя (Хіос, Самос та ін.) і поставили в залежне становище Лесбос, порушивши, таким чином, також торгові зв’язки малоазійських міст з балканською Грецією.

У 500 р. перси почали своє просування в бік суходільної Греції. Вони зробили спробу завоювати найбільший острів Кікладського архіпелагу,— родючий і багатий Наксос. Ініціатором цього походу був перський ставленик, мілетський тиран Аріста-гор. Перському флоту, проте, не вдалося взяти Наксос, що, на думку Геродота, і спонукало Арістагора зрадити перського царя і в 499 р. підняти повстання іонійських міст, населення яких давно терпіло від перського iгa: під час походу Дарія на скіфів іонійські моряки навіть хотіли зруйнувати міст, наведений ним на Дунаї, і тим знищити його армію. Не покладаючись на власні сили, повстанці звернулися по до до держав суходільної Греції. З цього і розпочалася відкрита греко-перська війна.

4,8(30 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ