.Соотнесите черты раздробленного и централизованного государств:
1.Власть короля распространяется только на его личные владения (домен);
2.Короли собирают налоги со всего населения Франции;
3.Король чеканит единую для всего государства монету;
4.Король собирает налоги только с жителей собственных владений;
5.Король издает общие для всей страны законы;
6.Король судит только жителей собственных владений;
7.Власть короля распространяется на территорию всей страны;
8.Король издает законы, которые признаются только лишь в его владениях.
9.У каждого из графов и герцогов были свои законы, вассалы, собственная монета.
10.Складывается единый язык, население стало осознавать себя единым народом
за князювання володимира великого київська держава досягла найбільшої політичної могутності. його діяльність сприяла розквіту русі та зміцненню її міжнародного авторитету. значного розвитку набуло господарство. за володимира, крім гривень, розпочалося карбування перших на русі золотих і срібних монет — злотників і срібників. на деяких із них уперше як герб князя було викарбовано знак тризуба.
хрещення київської держави, що розпочалося в 988 р., відбувалося повільно, зі значним опором народу, який продовжував поклонятися прадавнім божествам, але неухильно. воно зміцнило державну єдність, освятило владу великого князя, сприяло розвиткові культури, поширенню писемності, створенню перших шкіл і бібліотек, будівництву храмів. цим актом київська держава остаточно визначила своє місце в європі, увійшовши як рівноправна до кола християнських народів. розширилися її політичні" економічні та культурні зв'язки з багатьма європейськими країнами
ярослав:
київська русь у період князювання ярослава мудрого досягла найбільшого піднесення. дбаючи про захисні держави, він відвоював захоплені польщею червенські міста і волзьку волость, знову підкорив угро-фінські племена чуді, провів кілька успішних походів проти агресивних ятвягів і литовців, заснував міста ярослав на р. сян та юр'їв над чудським озером, які мали сприяти зміцненню північно-західних кордонів країни. на півдні ярослав продовжив будівництво захисних споруд проти кочівників, зокрема, по р. рось міста юр'їв, корсунь та ін. у 1036 р. він успішно завершив боротьбу своїх попередників проти печенігів, розгромивши їхні орди під києвом.
свідченням могутності київської русі часів ярослава, досягнення нею рівня найрозвинутіших країн середньовічної європи були численні шлюби членів великокнязівського роду з представниками найвпливовіших правлячих династій заходу. не випадково сучасники називали руського князя "тестем європи". усе це зміцнювало міжнародний авторитет київської держави.