М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
mirtovamasha
mirtovamasha
20.03.2022 08:41 •  История

Сочинение на тему «монгольские племена как завоеватели»

👇
Ответ:
Scheerer
Scheerer
20.03.2022

У степах на північ від Великого Китайського муру проживали кочові племена сибірських татар. Серед них було плем’я монголів. Вони кочували від пасовища до пасовища, жили в повстяних юртах. Перебуваючи ще на додержавному рівні розвитку, вони поділялися на великі родини, пов’язані між собою спільним походженням, мовою та культурою.

Із раннього дитинства все життя монголів (татар) було пов’язане з конем. Один із мандрівників, який побував у їхній країні, писав: “Татари народжуються і виростають у сідлі та на коні; вони самі собою вчаться битися, тому що все їхнє життя цілорічно проходить на полюванні”.

Сусідство з китайською цивілізацією прискорило соціальне розшарування й виокремлення племінної верхівки у кочовиків. Це стало основою для формування держави. Народження єдиної Монгольської держави проходило в кривавих війнах між племенами протягом другої половини XII – початку XIII ст. Переможцем у боротьбі за об’єднання всіх монголів вийшов Темучжин, який на курултаї (спільному з’їзді монгольських вождів) 1204 – 1205 рр. був проголошений Чингісханом — “великим ханом”.

Чингісхан був сином Есугея, який у 50 – 60-х р. XII ст. об’єднав більшість монгольських племен. Народився він 1162 р. Після того, як його батька було отруєно, а очолюване ним об’єднання розпалось, сім’я опинилась у скруті. Коли Темучжин підріс, він спромігся зібрати дружину і продовжити справу батька. У жорстокій боротьбі Чингісхан об’єднав монгольські племена, довівши свою переможність.

Підкоривши монголів, Чингізхан провів ряд реформ, що забезпечили йому успіхи в завойовницьких походах. Він запровадив десяткову систему організації суспільства й армії. Усе доросле населення поділялося на “тьми” (10 тис. душ), тисячі, сотні, десятки. Десяток зазвичай збігався з однією монгольською родиною.

Такий поділ суспільства зберігався як у мирний, так і у воєнний час. На чолі кожного загону стояли командири, які призначалися із кращих воїнів. Було чітке підпорядкування нижчого вищому. Чингісхан створив особисту гвардію. Члени сімей цих воїнів не сплачували податку. Також він запровадив систему управління приватним майном. Усе суспільство дотримувалося суворої дисципліни. Якщо хоча б один із десяти тікав із поля бою або зраджував свого хана, то покаранню підлягали всі інші, а якщо завинив увесь десяток — каралася сотня.

Объяснение:

4,8(33 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
Chelovek37153
Chelovek37153
20.03.2022
Российским Центром по примирению враждующих сторон в Сирийской Арабской Республике продолжается оказание всесторонней населению Сирии. Об этом в репортаже «Русской Весны» с места событий.​Российские военные провели две новые гуманитарные акции в провинциях Алеппо и Деръа (Дераа). Мирные жители населенных пунктов Саффия и Эш-Шакрахия получили в качестве от Российской Федерации продукты питания общим весом около 4 тонн. Несмотря на свою близость к крупным городам, в данных населенных пунктах, в свое время значительно пострадавших от действий боевиков, до сих пор складывается тяжелая гуманитарная ситуация: постоянные перебои в доставке продуктов, выведенные из строя хлебопекарные печи, высокий уровень безработицы в связи с разрушенной инфраструктурой городов. В связи с этим любая местным жителям приходится кстати. Поэтому специалисты российского Центра по примирению не останавливались лишь на выдаче продуктов. Граждане обоих городов получили профессиональную медицинскую организованную силами выездной бригады медицинского отряда специального назначения. Общее количество обратившихся составило 383 человека, из которых 9
4,5(6 оценок)
Ответ:
Alex2005G91
Alex2005G91
20.03.2022

на руси в 11 веке существовало великое княжество, посредством так называемого лествичного права. лествичное право представляло собой порядок наследования, при котором великим князем становился старший в роду рюриковичей, а другие представители рода правили другими княжествами и часто переезжали из княжества в княжество по мере того, как старшие князья умирали и освобождались для них места.

князья являлись феодальными правителями и правили за счет своих воинских дружин и бояр - вассалов, которые получали от них земли, их власть имела военный характер. княжеско-боярское войско собиралось в случаях войн и походов, и могло участвовать в обороне руси от набегов кочевников.

4,6(23 оценок)
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ