Отметьте хронологические рамки раннего, среднего, позднего средневековья на ленте времени
Раннее Средневековье (конец 5-середина 11 веков), Среднее (середина 11-конец 14) и Позднее (конец 14-конец 15, это начало Великих Географических открытий).
Запишите буквенные обозначения в соответствующие графы таблицы опричинах падения Западной Римскойимперии:
Армия Римской империи потеряла своюбое
Рабы не были заинтересованы в развитиипроизводства
Римскую империю теснили войска варварскихплемен
Рабовладельческий строй тормозил развитие страны
Денежная система была подорвана неумеренными тратамиимператоров
Политические причины
Социально-экономические причины
АС
ВДЕ
Объяснение:
Роздуми про протекторат у Богдана Хмельницького ще розпочалися у 1648 році. Але остаточно і офіційно протекторат Московської держави над Гетьманщиною оформився на Переяславській раді 1654 року. Підписаний акт підтверджував підпорядкування України російському правлінню та прийняття цього акта емісарами російського царя Олексія; угода, в результаті, розпочала війну між Польщею та Росією (1654–67).
Гетьман запорозького козацтва Богдан Хмельницький вів повстання проти польського панування в Україні з 1648 р. У 1651 р., перед зростаючою загрозою з боку Польщі та залишення його татарськими союзниками, Хмельницький попросив царя розглядати Україну як автономне герцогство під російським захистом. Росіяни неохоче укладали таку угоду, і лише в жовтні 1653 р. російський земський собор схвалив прохання, і Олексій послав делегацію на чолі з В.В. Бутурліном до козаків.
Лише після того, як козаки зазнали катастрофічної військової поразки (грудень 1653 р.), Рада прийняла московську делегацію при Переяславі і офіційно підкорилася «царевій руці». Козаки отримали великий ступінь автономії, і вони, як і інші соціальні групи в Україні, зберігали всі права та привілеї, якими вони користувалися під владою Польщі. Але об'єднання України з Росією було неприйнятним для Польщі; почалася російсько-польська війна і закінчилася поділом України між Польщею та Росією.