Відповідь:1
1. Зміни меж Дрогобицької та Львівської областей
(32 тис. мешканців із Західної Бойківщини було переселено до степових районів півдня та сходу УРСР: до сіл з незнайомим кліматом і без належної матеріальної компенсації.
Натомість на «нових» землях Сокальського району заселялися люди з наддніпрянської України та інших регіонів СРСР)
2. 7.01.1954 року створено Черкаську область.
(До новоутвореної Черкащини ввійшло 20 районів південної Київщини, 1 район з Вінниччини, 2 – з Кіровоградщини та 6 – з Полтавщини. Ці території мали схожий клімат і господарський потенціал.)
3. 4.02.1954 року Кам’янець-Подільську область перейменовано у Хмельницьку. Обласний центр переїхав до Хмельницького (до 16.01. 1954 року – місто Проскурів).
4. 15.02.1954 року Ізмаїльську область включено до складу Одеської.
5. 19.02.1954 року Кримська область увійшла до складу України (з 1991 року – статус автономної республіки)
552 г. — Тюркский каган Бумын поднял мятеж против жужаней. Гибель государства жужаней. Образование Тюркского каганата на Алтае. Смерть Бумына. На престол сел Кара Иссык Хан.
553 г. — Смерть Кара Иссык Хана. На престол сел Мукан-каган.
554 г. — Поход Истеми-кагана на запад.
566 г. — Средняя Азия в составе Тюркского каганата.
между 567 и 571 г. — Покорение Тюркским каганатом хазар и булгар.
569 г. — Началась война с Персией.
569 г. — мир с Персией.
572 г. — Смерть Мукан-кагана. На престоле — Тобо Хан.
576 г. — Смерть Истеми-кагана.
576 г. — Смерть Тобо Хана.
581 г. — Начало кризиса в Каганате.
590 г. — Подчинение Гаочана Каганатом.
593 г. — Кризис в Каганате закончился.
603 г. — Распад Тюркского каганата на Западный и Восточный. Территория Казахстана и Средней Азии вошло в состав Западно-Тюркского каганата.