М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
ник4824
ник4824
08.10.2021 03:27 •  История

Какие были последствия берлинского кризиса?

👇
Ответ:
klubnika1985
klubnika1985
08.10.2021

рррппммартпатрарпьпмрп

Объяснение:

оаропаорпблобдобороно

4,7(37 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:

Значний внесок у поширення гуманістичних ідей у Польщі зробив Філіп Каллімаха, який працював у Краківській академії. З Німеччини та Нідерландів, в основному через портовий Гданськ, на польські землі поширився вплив Реформації. Добру пам'ять у суспільстві залишила діяльність відомого німецького гуманіста Конрада Цельтиса - вихователя дітей короля Казимира Ягеллончика.

Після нетривалого занепаду, у 1400 р. відновила свою діяльність Краківська академія, яка поступово перетворилася на справжній науковий, навчальний та культурний центр, де відбувалося формування багатьох поколінь польської інтелектуальної еліти. Свого часу з ініціативи короля Владислава II Ягелло та його дружини Ядвіги був заснований спеціальний фонд для до академії, яка згодом дістала назву Ягеллонського університету. Найбільше уваги в навчальних планах цього закладу приділялося вивченню природничих наук, насамперед - математики й астрономії. Студенти вивчали також географію, теологію, філософію, право, граматику, риторику, поетику тощо.

В академії зародилася польська правова школа. Один із її представників ректор академії Павел Владкович зажив слави своїм виступом на церковному соборі в Констанці, де він захищав Яна Гуса. В академії під наглядом видатних астрономів Марціна Круля і Войцеха з Брудзьоеа у 1491-1495 рр. навчався Миколай Копернік (1473-1543). Своїм трактатом "Про обертання небесних сфер" М. Коперник здійснив справжню революцію в астрономії, довівши що Земля обертається навколо Сонця, а не навпаки. В академії було здійснено спробу розробити правила польської літературної мови, а Якуб Паркош написав перший трактат з орфографії. Інтерес до географії знайшов утілення у трактаті Мацея з Мехова "Про дві Сарматії". Хроніст Бернард Вановський намалював кілька великих карт Європи.

У Краківській академії розпочав свою творчу діяльність і Ян Длугош (1415-1480), наукова праця якого "Історія Польщі (Щорічники або хроніка славного Польського королівства)" вважається вершиною польської середньовічної історіографії. Автор використав документи, хроніки й свідчення безпосередніх учасників важливих подій, завдяки чому "Щорічники" й досі залишаються цінним джерелом при вивченні польської минувшини. Певного поширення набули історичні праці М. Бельського, М. Кромера, Л. Гурницького.

Важливу роль у розвитку освіти і культури відіграло виникнення друкарства. Перша в Польщі друкарня відкрилася 1474 р. у Кракові. Тут видавалася як релігійна, так і світська література, документи сейму, закони, у тому числі й польською мовою. Серед видань того періоду слід виокремити трактат "Меморіал про устрій Речі Посполитої" доктора права Яна Остророга (1436-1501) та працю Анджея Фрича-Моджевського (1503-1572) "Про виправлення Речі Посполитої". Згадані вчені були видатними теоретиками державного права й виступали послідовними прихильниками централізації і зміцнення Польщі. Бурхливий розквіт переживала література, найвизначнішими представниками якої були фундатори польської літературної мови - Миколай Рей і Ян Кохановський.

4,7(62 оценок)
Ответ:
Рэйн0165
Рэйн0165
08.10.2021
Вмалой азии был сформирован сильный экспедиционный корпус численностью около 30 тыс. человек и большой флот около 600 судов. во главе этой армии был поставлен зять царя, талантливый военачальник и дипломат мардоний. целью похода мардония было завоевание греческих городов в проливах и на северном побережье эгейского моря, подчинение фракийских племен, македонии и, если ситуация окажется благоприятной, вторжение на территорию самой греции и захват афин. мардоний также стремился укрепить свой тыл, в частности предотвратить возможность нового восстания в малой азии. по его распоряжению скомпрометировавшие себя в глазах населения тираны были низложены, а в городах восстановлены полисные органы власти. в 492 г. до н. э. мардоний переправил свою армию через геллеспонт (совр. дарданеллы), которая начала захват северного побережья эгейского моря. флот с припасами, снаряжением и продовольствием сопровождал сухопутное войско. персам удалось подчинить прибрежные греческие города, южные фракийские племена, остров фасос, изъявил свою покорность и македонский царь александр. однако около мыса афон персидский флот попал в бурю и был уничтожен на прибрежных скалах. по сведениям геродота, погибло 300 судов и около 20 тыс. человек. понеся такие потери, мардоний был вынужден отвести остатки своей армии в малую азию. несмотря на неудачу похода 492 г. до н. э. в целом, за что мардоний был отстранен от командования, персам удалось закрепиться в северной части эгеиды и создать себе плацдарм на будущее. фемистокл-афинский гос.деятель,полководец.победил в морском сражении при саламине.наибольшим достижением является полная победа греков над армией ксеркса.
4,5(14 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ