М
Молодежь
К
Компьютеры-и-электроника
Д
Дом-и-сад
С
Стиль-и-уход-за-собой
П
Праздники-и-традиции
Т
Транспорт
П
Путешествия
С
Семейная-жизнь
Ф
Философия-и-религия
Б
Без категории
М
Мир-работы
Х
Хобби-и-рукоделие
И
Искусство-и-развлечения
В
Взаимоотношения
З
Здоровье
К
Кулинария-и-гостеприимство
Ф
Финансы-и-бизнес
П
Питомцы-и-животные
О
Образование
О
Образование-и-коммуникации
Valida12
Valida12
23.12.2021 13:18 •  История

Із якою метою П.Орлик запропонував козацтво "Пакти і Конституції.."?

👇
Ответ:
novikdary14
novikdary14
23.12.2021

Згадаймо тогочасну ситуацію. Полтавська катастрофа, смерть хитромудрого Мазепи, сірі і голодні будні еміграції, безгрошів’я, розпач і сварки у середовищі українських вигнанців – все це свідчило про агонію і швидкий занепад дезорганізованого мазепинського руху.  

Объяснение:

Проте знайшлася людина з державницьким мисленням, яка змогла зупинити цей незворотній процес руйнації, об’єднати навколо ідеї визволення України з московського ярма однодумців і очолити мазепинський рух супротиву – ним виявився .

П.Орлик. Саме за його ініціативи, під час виборів гетьмана у квітні 1710 р., між Орликом і соратниками-козаками було укладено угоду під назвою «Пакти і конституції законів та вольностей Війська Запорозького…», що пізніше у вітчизняній історіографії отримали назву «Конституція П. Орлика». Разом з тим, саме тоді Орлик здійснив свою першу дошкульну помилку – він не зміг зашкодити тому, що вся спадщина І. Мазепи перейшла до рук його племінника А. Войнаровського, а український визвольний рух залишився без фінансування. На ці гроші можна було не тільки здійснити закупівлю зброї, військового спорядження, провіанту, найняти найманців тощо, але і підкуповувати турецьких і татарських можновладців, використовуючи і маніпулюючи їхніми рішеннями з метою визволення України. До речі, розважливий Петро І продемонстрував усьому світу під час невдалого для нього Прутського походу 1711 р., як великі гроші роблять велику політику. А так могли зробити й українці, але вже на свою користь. Ми переконані, що П. Орлику треба було «попрацювати» з А. Войнаровським, а як би той і надалі продовжував претендувати на спадок свого дядька – фізично знешкодити конкурента. Між іншим, коли ми аналізуємо український державотворчий процес, то дуже дивуємося якійсь патологічній м’якотілості більшості наших державних мужів. Ось тут нам треба брати приклад із наших північно-східних сусідів-росіян, лідери яких діяли завжди жорстоко, прагматично і цілеспрямовано, тому і державність їхня розвивається безперервно, розпочинаючи десь із середини XІV ст. і по сьогодення, а у нас постійне «перезавантаження». Так росіяни повели себе і по відношенню до А. Войнаровського, якщо П. Орлик поступився йому грошима, то за наказом Петра І Андрюшу як небезпечну політичну фігуру спочатку викрали у Гамбурзі, а потім і згноїли в Сибірі. Собаці собача смерть, жаль тільки, що українські гроші, які І. Мазепа так безжально визискував з України і українців, були використані не на визволення Батьківщини з імперського поневолення, а були протринькані «золотим небожем» і його коханками в Європі…

4,8(29 оценок)
Открыть все ответы
Ответ:
babohka1
babohka1
23.12.2021

ответ:Фарту масти

Объяснение:

Ауе мусорам по пасти короче

Напиши от лица богатого римлянина.

На холмах Рима обычно селились очень состоятельные люди. Они строили роскошные особняки, разбивали прекрасные парки и сады. Воздух на римских холмах был свеж и сильно отличался от воздуха римских низин, где селились в основном бедные люди. По своему виду дома знатных древних римлян напоминали прямоугольную деревенскую усадьбу. Со всех сторон такие дома были окружены различными постройками. По всему периметру усадьбы обязательно делали летом навес на столбах для защиты от палящего римского солнца. Большой двор в центре римских домов совсем скоро превратился в атрий, большую жилую комнату. Через большой проем, который оставался в крыше свет обычно попадал и в другие помещения. Атрий был местом совместных дел в римской семье. Здесь семья собиралась для обеда или ужина, занималась общими делами, а также принимала гостей. Именно в атрии римляне приносили жертвы ларам, держали ткацкий станок, а также хранили свои деньги. Колонны, фонтаны, ниши и пол в домах древних римлян обычно покрывали штукатуркой и раскрашивали рисунками на различные темы. Кроме того помещения повсюду украшались различными статуэтками. Внутренний двор римского дома имел вытянутую прямоугольную форму. Его окружали колонны, а все открытое пространство было занято растениями и цветами. Это пространство в римском доме называли перистиль.

4,8(30 оценок)
Ответ:
Бронвин
Бронвин
23.12.2021

Привет скопировал из своей работы. Надеюсь

Проникновение капиталистических отношений в Казахстан

Во второй половине XIX века  в России всесторонне начинают развиваться капиталистические отношения. Русские капиталисты стали вывозить капитал в другие регионы, из этих регионов самым привлекательным был Казахстан. Этому два обстоятельства:

1.Богатейшие запасы полезных ископаемых, плодородные земли.

2.Наличие огромного числа дешёвой рабочей силы

В самом Казахстане в результате вхождения в состав России в экономической жизни  произошли коренные изменения:

— край был вовлечен в общероссийское разделение труда и во все­российский рынок;

—   установилась общая денежная система;

—   выросло товарное разделение сельского хозяйства;

—   стали развиваться горнодобывающие отрасли.

В Казахстане появились первые признаки капитализма:

—  началось строительство железных дорог и городов;

—  стали развиваться отношения "товар — деньги";

—  кочевая форма хозяйствования стала переходить в полукочевую

и оседлую;

—  социальное расслоение населения  продолжалось и появились новые социальные группы (рабочие, жатаки, батраки и т. д.).

Объяснение:

4,5(40 оценок)
Это интересно:
Новые ответы от MOGZ: История
logo
Вход Регистрация
Что ты хочешь узнать?
Спроси Mozg
Открыть лучший ответ